اخبار

مولدسازی رسما آغاز شد

اساسا ابعاد تصمیمات درباره مولد سازی روشن نیست و هزاران سوال وجود دارد که هنوز پاسخ داده نشده است. در همین ابتدای کار این اعضای هیات واگذاری و مولدسازی نتوانستند اغنای کامل انجام دهند….

در مراسمی با حضور احسان خاندوزی – وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم،صبح امروز یکشنبه (۲۳ بهمن) از سامانه مولدسازی دارایی‌های دولت به نشانی pga.ipo.ir رونمایی شد تا اجرای این مصوبه پر حرف و حدیث سران قوا رسما آغاز شود.
به گزارش ایلنا،جعفر خیرخواهان با اشاره به ابهامات مصوبه مولدسازی سران قوا اظهار داشت: “معتقدم کمبود منابع مالی دولت در اجرای مصوبه اخیر مولد سازی دارایی‌های دولت بی‌تاثیر نبود.”
از چند هفته قبل خبرهایی منتشر شد مبنی بر مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه برای مولدسازی (واگذاری) اموال مازاد دولت، که در پی آن انتقادهای زیادی مطرح شد.
در سمت مقابل، دولت و حامیان مصوبه مولدسازی از این طرح به عنوان «بزرگترین طرح تحولی اقتصاد ایران» یاد می‌کنند.
وزیر اقتصاد در این مراسم رونمایی گفته سامانه دبیرخانه مولدسازی، یک «اتاق شیشه‌ای ۸۵ میلیون نفری» برای ایجاد شفافیت در در اجرای این مصوبه است.
خاندوزی درباره درآمد احتمالی دولت از اجرای این مصوبه هم گفته: ” دولت فعلا برآورد جدیدی ندارد ولی پنج سال پیش برآورد دولت از ارزش دارایی‌های خود «۷ هزار هزار میلیارد تومان» بود.”
اکنون دیگر روشن است که پروژۀ “حاکمیت یکدست” شکست خورده است. “رهبری” و سران سه قوه اکنون در بن‌بست نظری و عملی قرار گرفته‌اند و از سر استیصال برای خروج از بحران، اقدامات مخرّبی را در دستور کار حکومت قرار می‌دهند. یکی از این راهکارها، ایجاد «هیئت عالی [هفت‌نفره] مولدسازی دارایی‌های دولت “و تسریع در خصوصی‌سازی اموال دولتی با حمایت علی خامنه‌ای است. شنبۀ گذشته، روزنامۀ همشهری مطلبی با عنوان “مکاتبات محرمانه سران سه قوه با دفتر رهبری درباره فروش اموال دولت” منتشر کرد و این اقدام را “یک قدم مهم و اساسی در راستای بهینه‌سازی دارایی‌های دولتی و حرکت در راستای عدالت اجتماعی” قلمداد کرد. گفتنی است که فروش اموال دولتی میراث دورهٔ دوم دولت روحانی است و اکنون فقط مُجری آن تغییر کرده است تا روند اجرای آن تسریع شود.
امروزه، سران “نظام” و دستگاه تبلیغات حکومتی جز ویترینی از آمار ساختگی، دروغ و فریب، و وعده‌ها و ادعاهای توخالی که کسی به آنها اعتنا نمی‌کند، حرف و سخن قابل‌توجهی ندارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا