بین‌المللیویدئو

شهرهای فلسطین اشغالی صحنه تظاهرات گسترده علیه نتانیاهو + فیلم

تظاهرات‌کنندگان در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی خواستار کناره‌گیری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، شهرهای مختلف فلسطین اشغالی امروز به صحنه تظاهرات علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تبدیل شده و تظاهرات‌کنندگان خواستار کناره‌گیری او هستند.

تظاهرات‌کنندگان با طرح کابینه بنیامین نتانیاهو برای آنچه اصلاحات قضائی خوانده شده مخالف هستند. این طرح به تحدید قدرت دیوان عالی رژیم اسرائیل منجر خواهد شد.

تظاهرات علیه نتانیاهو و اختلافات میان احزاب اسرائیل پس از آن بالا گرفت که کابینه جدید تل‌آویو به ریاست بنیامین نتانیاهو در تاریخ چهارم ماه جاری میلادی طرحی برای «اصلاح نظام قضایی» این رژیم ارائه کرد. نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظامی قضایی» نامیده، به کمک وزیر دادگستری این رژیم محاکمه خود را ملغی کند.

در این طرح با تضعیف دستگاه قضایی اسرائیل، کابینه و احزاب سیاسی این رژیم این امکان را خواهند یافت که کمیته انتخاب قضات در دادگاه‌های اسرائیل را با تعیین اعضای احزاب و سیاستمداران کنترل کنند و از عضویت قضات در این کمیته ممانعت به عمل آورند.

از سوی دیگر، اختیارات مشاور قضایی کابینه اسرائیل و همچنین اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا