حقوق بشر

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی؛ گزارشی از آخرین وضعیت پرونده محمود ملاکی

محمود ملاکی، معلم و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان بوشهر، علیرغم گذشت ۵۸ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان بوشهر در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. جلسه رسیدگی به اتهامات وی، امروز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه، برای دومین بار به هفته آینده موکول شد.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای ملاکی به هرانا گفت: “روز جاری خانواده این معلم بازداشتی به دادگاه مراجعه کردند. مسئولان قضایی اعلام داشتند که جلسه رسیدگی به اتهامات وی برای دومین بار به هفته آینده موکول شده است.”

منبع مطلع افزود: «در تاریخ ۱۸ بهمن ماه نیز وی در پی احضار قبلی از زندان بوشهر به دادگاه اعزام شد که بدنبال اعتراض او نسبت به “صلب اختیار وکیل برای مطالعه پرونده”، جلسه دادگاه به امروز موکول شده بود.»

محمود ملاکی، معلم و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان بوشهر، در تاریخ ۲۶ آذرماه در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و سپس به بند قرنطینه زندان بوشهر منتقل شد.

به گفته منابع مطلع هرانا، بازداشت آقای ملاکی “به صورت خشونت آمیز و با اعمال ضرب و شتم” صورت گرفته است و هم اکنون وی “از امکان ملاقات با خانواده خود محروم است”.

اوایل بهمن ماه امسال، هیات رسیدگی به تخلفات اداری استان بوشهر محمود ملاکی را به شش ماه انفصال از خدمات دولتی محکوم کرد.

پیش از این آقای ملاکی و رامین صفرنیا، وکیل مدافع وی با گشایش پرونده ای مشترک در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو بوشهر مواجه شدند. رسیدگی به این پرونده کماکان توسط مرجع قضایی در جریان است.

محمود ملاکی همچنین با پرونده ای دیگری که در پی حضور این فعال صنفی معلمان در جریان تجمعات روز معلم سال جاری برای وی گشوده شده، مواجه است. اخیرا قرار جلب به دادرسی وی به همراه سه تن دیگر از فعالین صنفی معلمان، در رابطه با پرونده مذکور صادر شده است.

او در این پرونده با اتهاماتی از قبیل “اقدام علیه امنیت داخلی، اخلال در نظم و آسایش عمومی و تمرد نسبت به مامورین حین انجام وظیفه” روبرو شده است.

محمود ملاکی، معلم و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان بوشهر، پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا