جوانان

مسمومیت‌های رازناک

مسمومیت از دانشجویان در دانشگاه‌ها به مدارس رسید. تاکنون بیش از دویست دانش‌آموز راهی بیمارستان شدند. البته این آماری است که رسانه‌ای شده و صرفا مسمومیت دانش‌آموزان را شامل می‌شود. درست زمانی که وزیر آموزش‌وپرورش به دنبال تغییر باور دانش‌آموزان است، در مدارس تحت مدیریت او دانش‌آموزان یکی یکی راهی بیمارستان می‌شوند….

به گزارش تجارت نیوز، حدود سه ماه از آغاز مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس قم می‌گذرد. هنوز مسئولان وزارت بهداشت و آموزش‌وپروش گزارشی از علت این مسمومیت‌ها ارائه نکرده‌اند. یوسف نوری، وزیر آموزش‌وپرورش نیز تنها مسمومیت ناشی از گاز آمونیاک را رد کرد.

هفته گذشته، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس خطاب به وزرای بهداشت و آموزش‌وپرروش گفت دو ماه است پیگیر این موضوع هستند اما پاسخی به آنها داده نشده است.

امروز نیز تصویر نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بر اساس آن رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از مدیریت بحران استان قم خواسته هوای منطقه‌ای که مسمومیت دانش‌آموزان در آن صورت می‌گیرد، در کیسه فریزر نمونه‌برداری کنند.

پرس‌وجوهای خبرنگاران از منابعی در قم نشان حاکی از آن است که شنیده‌ها در این شهر مربوط به تعداد بیشتری از مدارسی است که درگیر مسمومیت‌های سریالی شده‌اند و همه آنها به جز یک مورد مربوط به مدارس (دبیرستان و هنرستان) دخترانه است.

در عین حال، میزان شدت مسمومیت‌ها و تعداد دانش‌آموزان دچار مسمومیت در مدارس قم تاکنون از سوی اورژانس اعلام نشده است.

ذوالنوری نماینده قم در مجلس از ظن امنیتی بودن این حوادث صحبت کرده و گفته به نظر می‌رسد با وقوع ۱۲ حادثه، دیگر شکی باقی نمانده است که این حوادث ریشه امنیتی دارند.

با این حال هنوز علت مسمومیت‌های پی در پی دانش‌آموزان مدارس قم که بیش از دو ماه از آغاز آن می‌گذرد، مشخص نشده و این حوادث تا روز دوشنبه ادامه داشته است.

جالب اینکه مجید محبی، معاون دانشگاه علوم پزشکی قم در اظهاراتی عجیب، علت این حوادث را تند تند نفس کشیدن دانش‌آموزان دختر و استرس آنها دانسته است!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا