گوناگون

جدیدترین آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۷۷ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۱۶۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۸۳ هزار و ۴۵۰ بیمار نیز تایید شده است.بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۶۶۹ نفر را گرفت و ۱۰۲ هزار و ۶۸۹ ابتلای جدید نیز به ثبت رسید.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۴,۷۸۷,۰۵۳۱,۱۴۰,۲۰۹
۲هند۴۴,۶۸۴,۲۷۴۵۳۰,۷۵۳
۳فرانسه۳۹,۵۶۵,۴۸۹۱۶۴,۵۸۷
۴آلمان۳۷,۹۲۸,۹۴۴۱۶۶,۸۷۵
۵برزیل۳۶,۹۵۳,۴۹۲۶۹۷,۷۶۲
۶ژاپن۳۲,۹۵۸,۷۷۴۷۰,۷۸۸
۷کره جنوبی۳۰,۳۶۹,۷۴۴۳۳,۷۵۸
۸ایتالیا۲۵,۵۱۹,۰۶۷۱۸۷,۵۵۱
۹انگلیس۲۴,۳۱۵,۹۸۳۲۰۵,۵۴۰
۱۰روسیه۲۲,۰۸۳,۷۲۳۳۹۵,۵۸۱

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۵ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۵ هزار و ۶۷۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۸۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد./بهارنیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا