گوناگون

ادعای ان‌بی‌سی: مذاکرات غیرمستقیم آمریکا و ایران در جریان است

شبکه تلویزیونی «ان‌ بی‌ سی» امروز مدعی شد که مذاکرات غیرمستقیم میان آمریکا و ایران در مورد مبادله احتمالی زندانیان در جریان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی «ان بی‌ سی» امروز چهارشنبه به نقل از ۴ منبع آگاه ادعاکرد که مقامات دولت «جو بایدن» در حال مذاکره غیرمستقیم با ایران در مورد مبادله احتمالی زندانیان هستند.

بر اساس گزارش این شبکه تلویزیونی، قطر و انگلیس در میانجیگری مذاکرات نقش دارند؛ مذاکراتی که پیشرفت‌هایی داشته است، اما ممکن است به توافق نهایی منجر شود یا نشود.

در گزارش ادعایی «ان بی سی» در این خصوص آمده است: به گفته ۴ منبع آگاه، دولت «بایدن» در حال مذاکره غیرمستقیم با ایران در مورد تبادل احتمالی زندانیان است تا آزادی شهروندان (جاسوسان) آمریکایی زندانی در ایران را تضمین کند. قطر و بریتانیا نقش میانجی را در این مذاکرات ایفا می‌کنند. این منابع گفتند که مذاکرات پیشرفت داشته است، اما مشخص نیست که آیا توافق نهایی حاصل خواهد شد یا خیر. این اقدام کاخ سفید پس از آن صورت گرفته است که ماه‌ ها مذاکرات با هدف توافق هسته‌ ای ۲۰۱۵ (رفع تحریم‌های ضدایرانی) متوقف شده و دولت آمریکا تحریم‌ های جدیدی را علیه تهران در خصوص تحویل هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه اعلام کرده است.

شبکه تلویزیونی «ان بی سی» اضافه کرد: ۳ منبع آگاه از این مذاکرات گفته اند که دو طرف در حال بررسی ساختاری هستند که پیشتر (مربوط به سال ۲۰۲۱) مورد بحث قرار گرفته است، که می‌تواند شامل تبادل احتمالی زندانیان و آزادسازی میلیاردها دلار (وجوه مربوط به ایران) در بانک‌های کره جنوبی باشد که در حال حاضر به دلیل تحریم‌های ایالات متحده مسدود شده‌اند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا