حقوق بشر

پرهام پروری با اتهام “محاربه” همچنان به صورت بلاتکلیف در زندان به سر می‌برد

مهندس پرهام پروری جوان اهل سقز که درجریان اعتراضات مردمی تهران با خشونت ماموران حکومتی بازداشت و سپس توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به محاربه متهم شده بود؛ در بلاتکلیفی پنجمین ماه بازداشت خود را سپری می‌کند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، برگزاری جلسه دادگاه مهندس پرهام پروری، با گذشت پنج ماه از بازداشت و حبس، همچنان معلق است و وی همچنان در زندان فشافویه در بازداشت به سر می‌برد.

قابل ذکر است که پرهام پروری پس از اتمام بازجویی‌ها به بند ٢٠٩ زندان اوین منتقل شده بود و روز ۱۴ دی ۱۴۰۱ از طریق تماس تلفنی خانواده‌اش را از انتقال خود به زندان فشافویه مطلع کرده بود.

پرهام پروری، ٢۵ ساله و فرزند مظهر در روز ١٨ آبان ١۴٠١، با اتهام محاربه از سوی دادسرای اوین مواجه شده است.

این جوان روز دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱، در حالی که از محل کار به منزل برگشته در میانه اعتراضات مردمی شهر تهران، با توسل به خشونت و ضرب و شتم توسط نیرو‌های حکومتی بازداشت شد.

پرهام پروری که در رشته ورزشی شنا نیز چندین قهرمانی در سطوح مختلف داشته و مربی شنا نیز می‌باشد، به عنوان مهندس در یکی از شرکت‌های مهندسی مستقر در تهران مشغول به کار بوده است.

محاربه از جمله سنگین‌ترین مصادیق مجرمانه در قانون مجازات اسلامی جمهوری اسلامی ایران است که برای آن مجازات‌های غیر انسانی و شنیعی نظیر سلب حیات در نظر گرفته شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا