جوانان

تداوم اخراج و تعلیق دانشجویان

دو تن از دانشجویان دانشکده‌ی زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران هر کدام به منع موقت از تحصیل به مدت یک نیم‌سال با احتساب در سنوات محکوم شدند. گفتنی است هر دو حکم، حکم شورای بدوی است اما در یکی از حکم‌ها واژه‌ی قطعی بکار رفته است. به این معنی که احتمالا امکان تجدید نظر در حکم وجود ندارد….

اخراج دانشجویان علوم پزشکی ادامه دارد

#فاطمه_محزون دانشجوی هوشبری دانشگاه علوم پزشکی بجنورد توسط شورای انضباطی مرکزی وزارت بهداشت به اخراج و ۵ سال محرومیت از تحصیل در کلیه‌ی دانشگاه‌های کشور محکوم شد.
گفتنی است حکم اخراج این دانشجو در شورای تجدید نظر به ۱۸ ماه تعلیق تغییر پیدا کرد اما در شورای مرکز این حکم به اخراج و ۵ سال محرومیت از تحصیل تبدیل شد.

حکم انضباطی منع موقت از تحصیل در پاسخ به اعتراض دانشجویان

#معصومه_مومنی دانشجوی مقطع کارشناسی آهنگسازی دانشگاه هنر در شورای بدوی کمیته انضباطی به منع موقت از تحصیل به مدت یک نیمسال با احتساب سنوات محکوم شد.
پس از برگزاری جلسه دفاعیه و تجدیدنظر بدون حضور دانشجو، حکم تجدید نظر در پایان نیمسال اول و در واقع پس از اجرای حکم به وی ابلاغ و قرار بر این شد تا حکم صادره از نیمسال دوم اجرا شود.

نکاتی درباره حکم کمیته انضباطی – معصومه مومنی

▪️اینجانب از تاریخ ۳۰ مهر از ورود به دانشکده و خوابگاه منع و طی حکمی در ۱۹ آذر به منع موقت از تحصیل به مدت یک نیمسال محکوم شدم. به گفته معاونت آموزشی، دانشجویی و رئیس دانشکده موسیقی حکم صادره صرفاً برای نیمسال اول بود و بنابراین مانعی برای انتخاب واحد و ادامه تحصیل خود در نیمسال دوم وجود نداشت. اما در روزهای منتهی به امتحانات پایانی نیمسال اول به بنده اطلاع داده شد که برای شرکت در امتحانات باید به دانشکده بروم و همچنین در نظر داشته باشم که تعلیق از تحصیل برای نیمسال دوم در نظر گرفته می‌شود. با این حال با توجه به حضور اینجانب در دانشکده از شرکت من در امتحانات جلوگیری شد. در آن زمان رئیس دانشکده و مدیر گروه اظهار کردند که بنده در نیمسال اول از تحصیل منع شده‌ام و با توجه به عدم حضور در کلاس‌های درس دانشکده، امکان شرکت در امتحانات را نخواهم داشت. در این میان نیز ریاست دانشگاه اعلام کرد که حکم منع موقت از تحصیل در نیمسال دوم اعمال خواهد شد و وی مسئولیتی در قبال ممنوعیت از تحصیل و حضور اینجانب در دانشگاه در نیمسال اول و مشکلات آموزشی پیش آمده ندارد. با این وضعیت و با حکم منع موقت از تحصیل به مدت یک نیمسال، در عمل به مدت دو نیمسال متوالی از تحصیل محروم شدم.

▪️در طول چند ماه گذشته تا به امروز تفهیم اتهام نشده‌ام و همچنین مستندات تخلف به بنده ارائه نشده است.

▪️با وجود رفع ممنوع الورودی اینجانب در هفته پایانی نیمسال اول، ورود بنده به دانشگاه مرکزی (باغ ملی) برای پیگیری مطالبات خود بدون اجازه حراست کل دانشگاه صورت نگرفت!

و اما در پایان ریاست دانشگاه آقای محمد رضا حسنایی را مسئول احکام خودسرانه و بی پایه و اساس (تعلیق، ممنوع الورود، ممنوع الامتحان و…) دانشجویان و تعلیق اساتید شریف دانشگاه هنر می‌دانم و این سوال را مطرح می‌کنم که اگر دانشگاه هنر تهران نه محل حضور اساتید تحصیل کرده رشته‌های هنری، نه محل حضور دانشجویان و نه محلی برای بیان تفکرات پیشرو نسل جوان و مطالبات آنهاست، چگونه ایشان می‌توانند ادّعای ریاست بر یک مرکز آموزش عالی در سطح کشور را داشته باشند؟

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا