فرهنگی

کانون نویسندگان ایران خواهان آزادی همه ی زندانیان عقیدتی – سیاسی شد!

بازداشت شماری از زندانیان از جمله زندانیان سیاسی دارای حکم، درخواست آزادی همه ی زندانیان سیاسی و معترض را بیش از پیش به یک خواست عمومی تبدیل کرده است. کانون نویسندگان ایران بار دیگر خواستار آزادی همه ی زندانیان سیاسی شده و زندانیانی که از زندان رها می شوند بر آزادی دیگر هم رزمان خود پافشاری می کنند….

کانون نویسندگان ایران در مورد آزادی رضا خندان مهابادی خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی شد

رضا خندان مهابادی، نویسنده و منتقد ادبی و عضو پیشین هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران که از مهرماه سال ۱۳۹۹ در زندان اوین محبوس بود و در مهر‌ماه ۱۴۰۱ به زندان رجایی شهر کرج انتقال یافت، امشب ۲۶ بهمن از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.
اما، همچنان علی اسدالهی شاعر و منشی کانون نویسندگان ایران و کیوان مهتدی نویسنده، مترجم و عضو کانون نویسندگان ایران که با حمله‌ی نیروهای امنیتی به خانه‌هایشان دستگیر شدند، در زندان به سر می‌برند و وضعیت‌شان نامشخص است‌.
هم‌زمان با آزادی برخی از نویسندگان و زندانیان سیاسی، دیگر زندانیانی نیز هستند که با احکام سنگین در زندان به سر می‌برند و خبری از آزادی‌شان به گوش نمی‌رسد.
کانون نویسندگان ایران همچون همیشه بر آزادی بی‌قید‌و‌شرط همه‌ی زندانیان عقیدتی سیاسی پای می‌فشارد و بر آزادی بیان و اندیشه بی هیچ حصر و استثنا تاکید دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا