اخبار

اعتراض های مردمی و برقراری جو امنیتی در مناطق مختلف

همزمان با چهلمین روز اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی، ازسوی حکومت اسلامی،در ده ها شهر کشور از جمله در بار دیگر صحنۀ اعتراض های آزدای خواهان شد.  شعار  “مرگ بر دیکتاتور” فضای شهرها را پر کرده است…

از خیابان های تهران و شهرهای گوناگون کشور بار دیگر فریادهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه ای» به گوش می رسد. شعارهای دیگر این تظاهرات از جمله«حکومت اسلامی نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم!»، «می‌جنگیم می‌میریم ایران رو پس می‌گیریم!»، «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان!»، “خامنه‌ای قاتله” و “زن آزاده منم، هیز تویی هرزه تویی”، “مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر” می باشند.
طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، گروهی از افراد در ستارخان شعارهایی مانند «حکومت اسلامی، نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم» و «می‌جنگیم می‌جنگیم ایران را پس می‌گیریم» سر دادند. طبق گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای امنیتی در خیابان ستارخان به طرف معترضان گاز اشک آور شلیک کردند. این تجمع‌ها در تهران‌پارس، نارمک، شهرزیبا، اکباتان و خیابان شریعتی نزدیک مترو نیز گزارش شده است.
بر پایۀ گزارش های انتشاریافته  و تصاویر و یدئو های پخش شده در شبکه های اجتماعی  در مناطق تهرانپارس، ستارخان، هفت حوض نارمک، میدان انقلاب، چهارراه سرسبز، بلوار فردوس، بلوار شرق تهران، صادقیه، نازی آباد، جمعیت زیادی در این تظاهرات حضر داشتند.
در سنندج، شیراز، اراک، مشهد، گلهشهر کرج، قزوین، ایذه، اصفهان، جوانرود، خرم آباد، اهواز نیز مردم به خیابان ها آمده و معترضان شعارهایی علیه حکومت اسلامی و علی خامنه‌ای سر دادند.
در مناطق کردنشین ایران نیز اعتراضات در سنندج، قروه و برخی دیگر از شهرها ادامه یافت.
به گزارش “کولبر نیوز” اعتراضات در محلات مختلف شهر سنندج با شعار “مرگ بر دیکتاتور” آغاز شد.
در پی فراخوان‌های روز ۲۷ بهمن ماه به مناسبت چهلمین روز اعدام دو تن از معترضان جنبش انقلابی «زن، زندگی،‌ آزادی»، حضور دوبارۀ معترضان در خیابان‌ها و برقراری جو امنیتی در چندین شهر ایران، از جمله در تهران و مناطق کردنشین گزارش شده است. تجمعات پراکنده و شعارهای ضدرژیم از ساعت هشت شب به وقت ایران تازه آغاز شده است.
با شروع تاریکی شب، شعارهایی علیه رژیم در اهواز شنیده شد. همچنین تصاویری از تجمعات در گلشهر کرج، اراک، ایذه، مشهد، گرگان، اصفهان و چند شهر دیگر در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت.
در پایتخت از جمله در محلات هفت حوض نارمک، سعات‌آباد و صادقیه تجمعاتی شکل گرفته. کانال تلگرام «مردم خیابان» می‌نویسد که در صادقیه شعار «ما بچه‌های کورشیم، تک‌تک‌تونو می‌کشیم» شنیده می‌شود.
در منطقه بازار بزرگ تهران و تهران‌پارس حضور نیروهای یگان ویژه و تمرکز سنگین لباس شخصی‌ها گزارش شده است.
همچنین آخرین تصاویر ارسال‌شده از شیراز، روشن شدن آتش‌های اعتراض در چند خیابان شهر را نشان می‌دهد.
در آستانه چهلمین روز اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی، دو تن از معترضان جنبش «زن، زندگی،‌ آزادی»، فراخوان‌هایی برای حضور دوباره در سطح شهرهای ایران از ساعت ۱۸ روز ۲۷ بهمن منتشر شده است.
تصاویر منتشر شده از برخی نقاط اصلی تهران، از جمله منطقه بازار بزرگ تهران از حضور نیروهای یگان ویژه خبر می‌دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا