بین‌المللی

گروه هفت: روسیه بی قید و شرط از اوکراین خارج شود

وزرای خارجه گروه هفت صرف نظر از اقدامات جنگ افروزانه خود در اوکراین، خواستار مجازات مقامات روس شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، وزرای خارجه گروه هفت خواستار خروج بی قیدو شرط نیروهای روسیه از خاک اوکراین شدند.

وزرای خارجه گروه هفت امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کردند که ما متعهد به حفظ و تشدید تحریم‌ها علیه روسیه با هدف محدود کردن تلاش‌های جنگی این کشور هستیم.

در این بیانیه، بدون اشاره به جنگ افروزیهای کشورهای غربی در اوکراین، آمده است: از روسیه می‌خواهیم فوراً و بدون قید و شرط نیروها و تجهیزات نظامی خود را از اوکراین خارج کند.

وزرای خارجه گروه هفت در بیانیه خود تاکید کردند که این گروه تعهد خود را برای پاسخگو کردن همه مقامات روسیه از جمله پوتین برابر با قوانین بین‌المللی بار دیگر اعلام می‌کند.

وزرای خارجه گروه هفت با تاکید بر رویکرد تحریمی خود اعلام کردند: انتظار داریم دیگر کشورها به تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه پایبند بوده و آنها را تضعیف نکنند.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما قویاً هرگونه اقدام یکجانبه برای تغییر وضعیت فعلی در منطقه اقیانوس آرام و هند با توسل به زود را رد می‌کنیم.

در بیانیه ای وزرای خارجه گروه هفت، بندی نیز اشاره به پرتاب موشکی امروز کره شمالی درج شده که بر مبنای آن گروه هفت این اقدام کره شمالی را غیرمسئولانه دانسته و آن را محکوم می‌کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا