حقوق بشر

کشته شدن یک جوان اهل سقز در اثر تیراندازی مستقیم نیروهای حکومتی به ظن نوشتن شعار

یک جوان اهل سقز به نام مختار فتحی صرفاً با ادعای “نوشتن شعار” با شلیک مستقیم نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی کشته شد و خانواده‌اش توسط نهادهای حکومتی تهدید شده که اطلاع رسانی نکنند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، عصر روز شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ (۱۸ فوریه ۲۰۲۳)، مختار فتحی جوان اهل سقز در حوالی منزل پدر و مادریش و در حالی که با دو دوست دیگر خود داخل اتومبیل بودند، با شلیک مستقیم نیروهای حکومتی کشته شد.

به گفته یک منبع مطلع، یک خودرو گشت متعلق به کلانتری ۱۲ سقز، بغل اتومبیلی که مختار فتحی در آن نشسته بود توقف کرده و یکی از نیروهای مسلح پیاده شده و از فاصله دو متری مبادرت به تیراندازی بسوی مختار کرده و در اثر اصابت گلوله به گردنش در دم علائم حیاتی را از دست داده است.

شایان ذکر است که اتومبیل نیروی انتظامی فوراً محل را ترک کرده و با کمک مردم پیکر مختار فتحی به بیمارستان شفا منتقل شده است.

این منبع که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود به هه‌نگاو گفت : ” نهادهای حکومتی اعلام کرده‌اند که گویا مختار فتحی طی شب‌های گذشته شعار نویسی کرده و شناسایی شده است، اما پس از دو ساعت به خانواده‌اش گفته‌اند ما اشتباهی وی را زده‌ایم و آنها را تهدید کرده‌اند که نباید با رسانه‌ها در این مورد حرف بزنند. ”

مختار فتحی متاهل و اصالتا اهل روستای درویان سقز و ساکن شهر سقز بوده است. همسر وی باردار می‌باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا