زحمتکشان

خواستار بازرسی از شرایط کارگران قطار شهری اهواز هستیم؛ وزارت کار ورود کند

کارگران حراست پروژه قطار شهری اهواز، با ۱۸ماه حقوق معوقه و عدم دریافت ۲ سال عیدی شرایط معیشتی نامناسبی دارند. کارگران این پروژه عمرانی خواستار رسیدگی بازرسان وزارت کار به وضعیت پرداخت مطالبات عقب افتاده خود شدند.

تعدادی از کارگران حراست پروژه قطار شهری اهواز در تماس با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان مشکلاتی که در نتیجه‌ عدم دریافت حدود ۱۸ ماه حقوق بر آن‌ها تحمیل شده، خواستار رسیدگی بازرسان اداره کار به وضعیت مطالبات معوقه خود شدند.

یکی از کارگران با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان استانی در واکنش به اخباری که در چهار سال گذشته در مورد شرایط سخت زندگی کارگران نگهبان پروژه قطار شهری اهواز در نتیجه تعطیلی کارگاه‌ و عدم دریافت ماه‌ها حقوق منتشر شده است، گفت: از بازرسی وزارت کار می‌خواهیم با ورود به پروژه قطار شهری اهواز به روند پرداخت حقوق کارگران شاغل در آن رسیدگی کند.

وی ادامه داد: ۱۸ماه حقوق و ۲ سال عیدی از کارفرمای شرکت پیمانکاری «کیسون» طلبکاریم و آخرین حقوق که به ما کارگران بعد از چندین روز اعتراض در بهمن ماه پرداخت شده؛ دو تا ۵ میلیون تومان بوده که آنهم در چندین مرتبه به حساب حدود ۱۱۳ کارگر به صورت علی‌الحساب پرداخت شده و خبری از پرداخت مابقی مطالبات، علیرغم اینکه کمتر از یک ماه به پایان سال ۱۴۰۱ داریم؛ نیست.

او گفت: شرایط زندگی کارگران نگهبان پروژه قطار شهری اهواز به دلیل‌ عدم پرداخت حقوق، عیدی و بیمه خوب نیست و از این بابت جا دارد وزارت کار؛ بازرسان خود را روانه کارگاه متروی اهواز کند.

این کارگر با بیان اینکه باید مشخص شود تا چه زمانی معوقات مزدی کارگران پرداخت می‌شود، گفت: ۲سال است، پیمانکار به ما کارگران عیدی نمی‌دهد و آغاز سال جاری را همانند سال گذشته بدون عیدی و حقوق سپری کردیم. در حال حاضر هم که در آستانه سال جدید هستیم، سفره‌هایمان خالی‌تر از همیشه است.

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران؛ جدا از وضعیت بی‌حقوقی فاقد امنیت شغلی هستیم و اخیرا کارفرما اقدام به تعدیل ۵ نفر از همکاران کرده است.

گفتنی است؛ پروژه ساخت قطار شهری اهواز، از ماه‌های پایانی سال ۹۷ متوقف شده و تاکنون، ۵۰۰ کارگر آن به مرور بیکار شده‌اند و در حال حاضر حدود ۱۱۳ کارگر نگهبان و دو تاسه کارگر تاسیساتی در این واحد برای نگهبانی و حفاظت از تاسیسات کارگاه و ماشین آلات آن باقی مانده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا