فرهنگی

آنچه بر معلمان ایران می‌گذرد

بیانیه ۹۰ نفر از کنشگران مطالبه گر بندر انزلی در محکومیت احضار همکاران محترم خانم‌ها: رقیه (فریبا) انامى، صفاملکى، زهرا صیاد دلشادپور و رقیه دلخوش به هیئت تخلفات اداری آموزش و پرورش استان گیلان….

به نام خداوند رنگین کمان!

🔸 در ادامه فشارهای غیر قانونی علیه فعالان صنفی، چهار نفر از معلمان دلسوز #مهسا_امینی انزلی خانم‌ها انامی، ملکی، صیاد دلشادپور و دلخوش علاوه بر محرومیت غیر قانونی از امتیاز رتبه بندی، با اتهاماتی سراسر واهی به هیئت تخلفات اداری آموزش و پرورش استان گیلان احضار شدند. درحالی‌که همکاران نامبرده از بهترین و زبده‌ترین معلمان انزلی در سالهای اخیر محسوب می‌شوند و به واسطه‌ی خلاقیت‌های خاص آموزشی و به کارگیری شیوه‌های بدیع آموزشی، در گذشته از آنها تقدیر به عمل آمده است، در هفته‌های اخیر با اتهاماتی همچون شرکت در تحصن و اعتراض و تجمعات غیر قانونی و… به هیئت تخلفات اداری آموزش و پرورش استان احضار شده‌اند. با نگاهی به کارنامه هر یک از این معلمان می‌توان دریافت متأسفانه آموزش و پرورش به جای حمایت و تجلیل از معلمان دلسوزی که به واسطه تعطیلی اصل ۳۰ قانون اساسی (آموزش رایگان) همواره حامی جدی دانش آموزان بی بضاعت بوده‌اند، اینک آنها را در جایگاه متهم با اتهامات واهی نشانده و علیه آنها پرونده سازی کرده است.

🔸خانم #رقیه_انامی از خوشنام‌ترین و بهترین معلمان انزلی در کنار همکاران دیگری علاوه برتهیه کپسول اکسیژن براى بیمارستان انزلی، در خرید ۸۰ گوشی اندروید، برای بچه‌های مظلوم در دوران کرونا برای محروم نماندنشان از آموزش مجازی مشارکت داشته است.

🔸متاسفانه با همدستی آموزش و پرورش انزلی و هیئت تخلفات اداری آموزش و پرورش استان با نهادهای پیدا و پنهان و صحنه گردانان پشت پرده، در اقدامی که از حافظه تاریخ، هرگز بانیان و عاملان آن، پاک نخواهد شد، علیه شریف‌ترین و باسوادترین معلمان انزلی پرونده سازی شده است.

🔸خانم #صفا_ملکی که از بهترین دبیران شیمی شهر انزلی است و در پی دستگیری ۴ آبان، هم اکنون به قید وثیقه بسیار سنگین آزاد است و در انتظار تشکیل دادگاه و محاکمه خود به سر می‌برد، از کسانی است که ضمن محرومیت از امتیاز رتبه بندی، به این هیئت فراخوانده شده است.

🔸خانم #زهرا_صیاد دلشادپور که یکى از بهترین وباسوادترین معلم‌هاى انزلى‌ست و همواره به نحوى از انحاء یار و مدکار دانش آموزان بى بضاعت بوده و هست علاوه بر محرومیت از امتیاز رتبه بندى، پرونده‌اى پر از اتهامات نادرست نیز براى وى گشوده شده است.

🔸خانم #رقیه_دلخوش هم دیگر همکار شریف و نجیب انزلی است که علاوه بر محرومیت از امتیاز رتبه بندی، هیئت تخلفات او را احضار کرده است.

🔸ما جمعی از کنشگران مطالبه گر انزلی ضمن محکوم کردن فشارهای غیر قانونی به همکارانمان، خواهان مختومه شدن پرونده آنها هستیم. در شرایطی که آموزش و پرورش حتی اولویت آخر دست اندرکاران امر برای بهبود شرایط آموزشی نبوده است، این نهاد در اقدامی نابه جا، در کنار جفا کنندگان به آموزش و پرورش، خود عَلَم تقابل آشکار با معلمان کنشگر و تضییع حقوق مادی و معنوی آنها را بر پای نموده است که پیامدی جز لکه دار شدن حیثیت مدیران و مسئولان دخیل، در سینه تاریخ و شرمساریشان در برابر فرهنگ مداران استان و شهر پر افتخار انزلی را در پی نخواهد داشت. آیا این اقدام نابه جای آموزش و پرورش انزلی و استان در تعدی و ظلم غیر قانونی به این همکاران تلاشگر و عزتمند، فراموش شدنی است؟

🔸ما امضا کنندگان این بیانیه خواهان اقدام فوری آموزش و پرورش در مختومه کردن پرونده این همکاران خدوم و عذر خواهی از آنها هستیم. کسانی که برای حفظ صندلی‌ها آن هم برای پُست‌های کوچک و بی ارزش، حاضر می‌شوند، همکارانی چنین‌ شریف و محبوب را قربانی کنند، نمی‌دانند دستاوردی جز شرمساری و روسیاهی تاریخ، ارمغانشان نخواهد بود.

فهرست کامل اسامی را در لینک پائین بخوانید👇
https://bit.ly/3lyeUkr

#معلمان_زندانی_تنها_نیستند

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا