بین‌المللی

اگر حزب شولتس اکثریت را از دست دهد، «آنالنا بربوک» احتمالا صدراعظم می‌شود

براساس نتایج یک نظرسنجی، اگر حزب حاکم آلمان به دلیل مدیریت جنگ اوکراین اعتماد رای‌دهنگان را از دست بدهد، «آنالنا بربوک» وزیر خارجه این کشور برای مقام صدراعظمی رقابت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نتایج نظرسنجی گروه تحقیقاتی “واهلن” نشان داد که اگر رای‌گیری بوندستاگ همین هفته برگزار شود، به احتمال زیاد حزب سوسیال دموکرات (SPD) اولاف شولتس، صدراعظم آلمان اکثریت خود را در پارلمان از دست بدهد.

روزنامه “ژورنال دو دیمانش” فرانسه به نقل از یک منبع دیپلماتیک گزارش داد، در صورت انحلال پارلمان، «آنالنا بربوک» شریک ائتلافی بی‌میل و ناراضی شولتس و رهبر سبزها، وارد گود رقابت‌ها برای پست صدراعظمی می‌شود.

شولتس و بربوک عقاید متفاوتی نسبت به درگیری کنونی در اوکراین دارند. آنالنا بربوک معتقد است که اروپا با روسیه در جنگ است اما اولاف شولتس احتمال یک درگیری مستقیم میان ناتو و روسیه را نادیده می‌گیرد.

براساس نتایج نظرسنجی نامبرده شده، اگر رای‌گیری همین هفته انجام شود، محافظه‌کاران مخالف با ۳۰ درصد قوی‌ترین حزب خواهند بود. حزب SPD شولتس با ۲۰ درصد در مقام دوم است و حزب سبزها با ۱۹ درصد همچنان بدون تغییر در رده سوم باقی مانده است.

همچنین براساس این نظرسنجی اگر رای‌گیری میان افراد برگزار می‌شد، «بوریس پیستوریوس» وزیر دفاع آلمان بالاترین امتیاز (۱.۶) را دریافت می‌کرد، «رابرت هابک» معاون صدر اعظم و وزیر اقتصاد آلمان ۰.۹ امتیاز، «اولاف شولتس» ۰.۷ امتیاز و «آنالنا بربوک» ۰.۶ امتیاز را دریافت می‌کرد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا