زنانویدئو

فروش مدارس خیرساز در طرح مولدسازی؛ از کیسه خلیفه می‌بخشند؟

حاکمیت علاوه بر اینکه تحصیل را پولی و آن را توسط مافیا اداره می کند، برای جبران کسری بودجه حاصل از فساد و دزدی، اقدام به فروش مدارسی کرده که توسط خیرین ساخته شده است.

خبر عجیبی است که مدارس خیرساز را در محروم‌ترین استان‌های کشو، در لیست واگذاری اموال مازاد دولت قرار می‌دهند. هدیه‌ی خیرین و زحمات آن‌ها در دولت نادیده گرفته شده است.

موسسه‌ی مهرگیتی با انتشار توییتی اعلام کرد:

فروش این املاک بدون رضایت و اجازه‌ی خیرین عزیز مدرسه‌ساز از نظر شرعی ، اخلاقی و قانونی صحیح نیست. مهرگیتی اقدامات خود را جهت پیگیری این موضوع آغاز کرده است.

بوی پول از مدارس دوران قاجار و پهلوی هم می‌آید

محمدرضا نیک‌نژاد، کارشناس آموزش:

شنیده‌ها حاکی از آن است که بعضی از مدارس و اموال آموزش‌وپرورش با موقعیت تجاری که قابل فروش است و مشتری‌های قابل‌توجه‌ای دارد، مازادسازی می‌شود. عموما مدارس قدیمی که در اواخر قاجار و پهلوی ساخته‌شده‌اند، اکنون در مرکز شهر قرار گرفته‌اند. آن زمان فضا باز بوده و از آن استفاده کرده‌اند. به تدریج شهرها گسترش پیدا کرد و اکنون در مراکز شهرها قرار گرفته‌اند. مرکز شهرها هم عموما تجاری و ارزش ملکی هنگفتی دارد.

سخنان زهرا گیتی نژاد مدیرعامل موسسه خیریه مهر گیتی:

ج.ا در با طرح مولدسازی تعداد زیادی از مدارس خیرساز را برای فروش گذاشته.

۷۰ درصد مدارس توسط خیرین ساخته و آن‌ها مال خود را صرف بچه‌های این سرزمین می‌کنند و مسئول کسری بودجه دولت نیستند.

در وبسایت دبیرخانه مولدسازی، «دارایی‌های مازاد»  دو وزارت‌خانه آموزش و پرورش و وزارت کشاورزی فهرست شده است، که تعداد زیادی از آنها دبستان و دبیرستان هستند.  بسیاری از این مدارس را خیرین ساخته‌اند.

موسسه مهر گیتی «با همکاری سازمان نوسازی مدارس اداره آموزش و پرورش و خیرین» تاکنون بیش از ۵۰۰ مدرسه در «مناطق کم‌برخوردار» ساخته است.

هزینه تحصیل به عهده دولت است و تحصیل رایگان حق همگانیست.

در ایران حاکمیت علاوه بر اینکه تحصیل را پولی و آن را توسط مافیا اداره می کند، برای جبران کسری بودجه حاصل از فساد و دزدی، اقدام به فروش مدارسی کرده که توسط خیرین ساخته شده است.

برگرفته از شبکه های اجتماعی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا