گوناگون

نیروهای امنیتی مانع تجمع کارگران عسلویه شدند

کارگران رسمی و پیمانی بخش‌های مختلف عسلویه در ماه‌های اخیر چندین بار دست به تجمع و اعتراض زده‌اند. خواسته‌های این کارگران صنفی است اما با این حال در آغاز اعتراضات سراسری این کارگران در حمایت از این اعتراضات نیز دست به اعتصاب زدند که تعدادی از آنها نیز دستگیر شدند.

کارگران پیمانکار شاغل در پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی اعلام کرده بودند که قصد دارند روز دوشنبه (اول اسفند) مقابل ستاد مجتمع گاز پارس جنوبی در عسلویه تجمع کنند اما به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، نیروهای انتظامی و امنیتی با استقرار در این محل مانع تجمع کارگران شدند.

این در حالی است که شامگاه یکشنبه (۳۰ بهمن) علیرضا میرغفاری از مسئولین کانون انجمن‌های صنفی عسلویه توسط نهادهای امنیتی بازداشت شد و برای تعدادی دیگر نیز احضاریه صادر شده است.

به نوشته اتحادیه آزاد کارگران “انجمن‌های صنفی کاملا تحت کنترل نیروهای امنیتی و مسئولین دولتی و کارفرمایان اداره می‌شوند و بارها با تلاش کارگران برای برگزاری اعتراضات مخالفت کرده‌اند. اما اینبار‌ که آنان نیز با اعتراض دیگر کارگران همراه شدند مورد برخورد امنیتی قرار گرفتند.”

کارگران پیمانی شاغل در پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی خواهان “اجرای کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل، ساماندهی وضعیت نامناسب رانندگان استیجاری و اجرای طرح جبران‌ خدمات برای آنان، ساماندهی وضعیت خدمات رفاهی کمپ‌ها و خوابگاه‌ها” و تحقق دیگر مطالباتشان هستند.

کارگران رسمی و پیمانی بخش‌های مختلف عسلویه در ماه‌های اخیر چندین بار دست به تجمع و اعتراض زده‌اند. خواسته‌های این کارگران صنفی است اما با این حال در آغاز اعتراضات سراسری این کارگران در حمایت از این اعتراضات نیز دست به اعتصاب زدند که تعدادی از آنها نیز دستگیر شدند./دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا