گوناگون

زمین لرزه‌‌ دیگری به بزرگی ۶.۴ ریشتر ترکیه را لرزاند

زمین لرزه دیگری به بزرگی ۶.۴ در مقیاس ریشتر عصر دوشنبه ۲۰ فوریه ساعت هشت و ۴ دقیقه استان هاتای ترکیه را لرزاند. کانون این زمین لرزه منطقه «دفنه» گزارش شده است. «دفنه» منطقه‌ای است که با آنطاکیه با خودرو حدود پانزده دقیقه فاصله دارد….

به گفته یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه در محل، این زمین لرزه باعث ایجاد وحشت در بین جمعیتی شد که از زمین‌لرزه ویرانگر ۶ فوریه جان سالم به در برده بودند.

به گزارش یورو نیوز، این خبرنگار می‌گوید شاهد ابرهای بزرگی از گرد و غبار در شهر ویران شده و فروریختن دیوارهای ساختمانی بوده است که از زمین‌لرزه پیشین به شدت آسیب دیده بود.

گفته می‌شود این زمین لرزه علاوه بر استان‌های همجوار هاتای ترکیه، در تمام تمام شهرهای لبنان به ویژه بیروت و همچنین سوریه، اردن، اسرائیل و مصر نیز احساس شده است.

هنوز از تلفات جانی این زمین‌لرزه و شدت و میزان خسارت‌هایی که برجای گذاشته، گزارشی منتشر نشده است.

خبرگزاری آفاد ترکیه در توییتی از مردم خواست تا برای ایمنی خود و در برابر خطر بالا آمدن سطح دریا از سواحل دوری کنند.

مونا العمر، یکی از ساکنان محلی، به خبرگزاری رویترز گفت که هنگام وقوع زلزله در ساعت ۸ شب در چادری در یک پارک در مرکز آنطاکیه به سر می‌برده است.

وی در حالی که پسر ۷ ساله‌اش را در آغوش می فشرد، گفت: «احساس می‌کردم زمین زیر پایم شکافته می‌شود. آیا قرار است پس لرزه دیگری رخ دهد؟».

آنطاکیه، مرکز استان هاتای ترکیه، یکی از مناطقی است که از اولین زمین‌لرزه در ۱۷ بهمن‌ماه شدیدترین آسیب را دید.

به گزارش خبرگزاری آفاد ترکیه، از زمان وقوع زمین‌لرزه ۷.۸ ریشتری که جنوب ترکیه و سوریه را ویران کرد، بیش از ۶ هزار پس لرزه ثبت شده است.

زلزله ۷.۸ ریشتری ۶ فوریه (۱۷ بهمن) ساعت ۰۴:۱۷ بامداد به وقت ترکیه وقتی ساکنان در خواب بودند مناطقی را در ترکیه و سوریه به مدت ۷۵ ثانیه لرزاند. شمار تلفات جانی این زمین‌لرزه که پس‌لرزه‌هایی با شدت‌های مختلف را بدنبال داشته تا به امروز و در دو کشور ترکیه و سوریه دستکم ۴۶ هزار نفر گزارش شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا