بین‌المللی

حمایت اتحادیه آفریقا از فلسطین

اتحادیه آفریقا در پایان دوره نشست‌های خود بر حمایت کامل از ملت فلسطین در مبارزه مشروع خود علیه اشغالگری و استعمار اسرائیل تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، سران اتحادیه آفریقا در پایان سی و ششمین دوره نشست‌های خود در آدیس آبابا ادامه مخالفت اسرائیل با طرح‌ها و درخواست‌های مکرر رهبری فلسطین و جامعه بین‌المللی برای شرکت در مذاکرات مسالمت آمیز را محکوم کردند.

این اتحادیه بر حمایت خود از درخواست محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از دبیرکل سازمان ملل برای ایجاد یک طرح بین‌المللی برای پایان اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین تأکید کرد.

این اتحادیه بر جایگاه و مرکزی بودن مساله عادلانه فلسطین و ثبات موضع آن تأکید کرد و از کشورهای عضو خواست به حمایت از مساله فلسطین ادامه دهند.

سران اتحادیه آفریقا از موافقت مجمع عمومی سازمان ملل با درخواست از دادگاه لاهه برای صدور حکمی درباره اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطینی استقبال و بر حمایت خود از تلاش فلسطین برای درخواست عضویت کامل در سازمان ملل تأکید کرد.

این اتحادیه از کشورهای عضو خواست به وضعیت تاریخی بیت‌المقدس احترام بگذارند.

اتحادیه آفریقا هرگونه تصمیم اسرائیل درباره اعمال قوانین را باطل خواند و اقدامات استعمارگرانه این رژیم و سیاست اعدام و بازداشت و بدرفتاری با اسرای فلسطینی را محکوم کرد.

این اتحادیه تجاوز مکرر اسرائیل به نوار غزه را محکوم و از وخامت اوضاع اقتصادی و انسانی ابراز نگرانی کرد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا