فرهنگی

تجمع فرهنگیان در تهران و شیراز؛ اعتصاب و اعتراض در بازارها

فرهنگیان در تهران و شیراز تجمع کردند، در بازار بزرگ تهران و پاساژ علاءالدین و چند شهر دیگر بازاریان، اعتصاب کرده و تجمع های اعتراضی تشکیل داده اند. حکومت اسلامی سرکوت احمدی، زندانی سیاسی اهل روانسر را مخفیآنه در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام کرده است….
انجمن صنفی معلمان فارس خبر داده است در پی تجمع امروز فرهنگیان استان فارس، درب اداره کل آموزش و پرورش فارس توسط صاحبخانه‌های جدید! بسته شد و معلمان اجازه ورود به خانه خود را پیدا نکردند. به گزارش این انجمن نیروهای امنیتی استان فارس در سکوت و همراهی مدیر کل آموزش و پرورش مانع ورود معلمان به محوطه اداره کل شدند. با این وجود تعدادی از همکاران فرهنگی که با بهانه های مختلف و به سختی موفق به حضور در محوطه شده بودند، تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
در قطعنامه پایانی این تجمع آمده است: اگر وزارت آموزش و پرورش به خواسته های قانونی معلمان پاسخ ندهد ما باز هم خواهیم آمد. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی هم بهتر است پیش از آنکه به کنشگران صنفی فشار بیاورند به سراغ مسئولین آموزش و پرورش بروند. آنها مُسَبِّب اصلی اقدام علیه امنیت ملی هستند.فرهنگیان بازنشسته دست به تجمع اعتراضی مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش در تهران زدند و فریاد «دوز و کلک کافیه، سفره ما خالیه» سردادند. بر اساس گزارش‌های رسیده، معترضان در این تجمع با برخورد خشن و ضرب‌وشتم نیروهای سرکوب مواجه شدند.

به دنبال فراخوان هایی که در چند روز گذشته در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود، امروز برخی بازارهای ایران تعطیل و تجمعات اعتراضی شکل گرفت. از جمله بازارهایی که امروز در اعتراض به حکومت تعطیل و در آن ها تجمعات اعتراضی صورت گرفته است، بازار بزرگ تهران، پاساژ علاءالدین و بازار اراک بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا