حقوق بشر

اعدام مخفیانه یک زندانی سیاسی کرد در کرمانشاه

از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون، دست‌کم چهار زندانی سیاسی در زندان‌های ایران اعدام شده‌اند

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳ اسفند ۱۴۰۱: حکم یک زندانی سیاسی کرد به‌نام سرکوت احمدی که با اتهام «محاربه از طریق عضویت در حزب کومله و قتل یکی از ماموران انتظامی» به اعدام محکوم شده بود، به صورت مخفیانه در زندان مرکزی کرمانشاه به اجرا درآمد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح امروز، چهارشنبه ۳ اسفند ماه، حکم اعدام یک زندانی سیاسی کرد، به صورت مخفیانه در زندان مرکزی کرمانشاه به اجرا درآمد. این زندانی که هویتش سرکوت (آرش) احمدی احراز شده، با اتهام «محاربه از طریق عضویت در حزب کومله و قتل یکی از ماموران انتظامی» به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع درخصوص اعدام این زندانی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «سرکوت احمدی اهل روانسر بوده و پیشتر عضو حزب کومله کردستان ایران بوده و بعدا از حزب جدا شده بود. در آذر ماه سال ۹۹، زمانی که او قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشت و در میان مرز ایران و ترکیه بازداشت شده بود.»

این منبع در ادامه گفت: «در بهمن ماه همان سال، قرار گاه اشرف وابسته به نیروی زمینی سپاه پاسداران، اطلاعیه‌ای منتشر کرد که سپاه قرارگاه یک شهروند را به اتهام قتل حسن ملکی که یکی از پرسنل نیروی انتظامی بوده، بازداشت کرده‌است. این درحالی است که سرکوت احمدی همیشه اتهام قتل را رد کرده بود.»

اعدام این زندانی سیاسی کرد بدون اطلاع خانواده و انجام ملاقات آخر صورت گرفته و تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

تاکنون مشخص نشده که حکم محاربه در مورد سرکوت احمدی اجرا شده باشد یا قصاص نفس. از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون، دست‌کم چهار زندانی سیاسی در زندان‌های ایران اعدام شده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا