اخبار

در آستانۀ جمعۀ اعتراضی

محاصره مسجد مکی و ضرب و شتم مردم، مولوی عبدالغفار مردم بلوچستان را به قیام فرا خواند. گزارش های انتشار یافته، از بلوچستان حاکی از آن است که نیروهای امنیتی رژیم “ولایی” مسجد مکی محل نماز جمعه زاهدان را تحت محاصرۀ شدید قرار داده و به ضرب و شتم و بازداشت مردم پرداخته اند. دفتر مولوی عبدالغفار نقشبندی به حکومت هشدار داده و  مردم سراسر استان را به قیام سراسری فراخوانده است.

نیروهای سپاه قصد ورود‌ به داخل مصلی را داشتند که با ممانعت محکم انتظامات روبرو و به عقب وادار شدند. قابل ذکر است امروز نیروهای نظامی و امنیتی رژیم “ولایت فقیه”علاوه بر محاصره خیابانهای مسجد مکی و مصلی زاهدان اقدام به بازداشت خشونت آمیز شهروندان کرده اند. فضا در زاهدان و اطراف مسجد مکی به شدت ملتهب است و فعالان سیاسی و مذهبی از تمام مردم خواسته اند تا به خیابان ها بیایند

در آستانۀ جمعۀ اعتراض دیگری در بلوچستان، نیروهای امنیتی مسجد مکی را محاصره کرده اند. دفتر مولوی عبدالغفار نقشبندی در رابطه با محاصره مسجد مکی و هشدار به حاکمیت در صورت تداوم این اقدامات بیانیه ای منتشر کرده است. مولوی عبدالغفار در بیانیه خود از همه مردم استان خواست که به اعتراضات بپیوندند. متن این بیانیه به شرح زیر است:
به اطلاع عموم اهل سنت ایران به ویژه غیورمردان بلوچ می‌رساند؛ مسجد مکی زاهدان (قلب اهل سنت ایران) هم اکنون در محاصرهٔ شدید نیروهای سرکوبگر قرار دارد. نیروهای سرکوبگر  در حال برخورد شدید و بازداشت نمازگزاران هستند. دفتر مولاناعبدالغفار نقشبندی همهٔ غیور مردان بلوچ را بصورت فوری پس از نمازهای جمعه سرتاسر استان به اعتراضات و قیام سراسری فراخوانده و به همه اعلان می‌داریم در صورت تداوم این عمل وحشیانه منتظر فتوای تاریخی باشند که بزودی در این کانال (مولانا نقشبندی) منتشر خواهد شد.
حال وش: امروز ۵ اسفندماه ۱۴۰۱، نیروهای نظامی و امنیتی یک شهروند‌بلوچ را در خیابان توحید و‌ نزدیک مسجد مکی مورد ضرب و شتم قرار داده و‌ بازداشت می کنند. قابل ذکر است نیروهای نظامی و امنیتی تمامی خیابانهای شهر زاهدان از جمله اطراف مسجد مکی و خیایان خرومشهر را محاصره کرده و با خشونت اقدام به بازداشت شهروندان می کنند.

واقعیت آن است که کشور ما وارد شرایط نوینی شده است و ذهنیت جامعه دگرگون شده است. این گونه تلاش‌های مذبوحانه جمهوری اسلامی کار به جایی نخواهد برد، و مردم راه خود را طی خواهد کردتا به هدف خو نایل آید، وضعیت بحرانی ایران و خواست‌های مبرم اکثریت مردم، یعنی طبقۀ کارگر و دیگر زحمتکشان، تغییرات بنیادی در جامع است. کاگزاران رژیم سعی دارند کالبد نیمه‌جان حکومتی بر محور “نمایندۀ خدا بر زمین” را زنده نگه دارند، و طرف دیگر- دست‌کم بخش مهمی از آن- برای رستاخیز پیکری مُرده و پوسیده، یعنی برگرداندن حکومت سلطنتی بر محور “ژن‌سالاری”، تلاش می‌کند! رویکرد واپس‌گرایانه دیگر نمی‌تواند بر اساس برگرداندن زمان به عقب، حکومت بی اعتبار شده را نجات دهد.

در شرایط مشخص کنونی که مردم ایران به دو شکل دیکتاتوری ولایی و سلطنتی نه گفته‌اند،مرم ستمدیده ما دنبال حکومت ملی و دمکرتیکی هستند که تغییرات بنیادین برپایه برنامه روشن ایجاد کند.  در چنین حکمتی است که بهروزی و سعادت مردم را تامین می گردد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا