زنان

تیم‌های بازرسی برای مقابله با بدحجابی تشکیل می‌شود

معاون استاندار مازندران با انتقاد از بی رمقی و بی‌برنامگی برخی از دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب افزود: دشمن در صدد است با فشار رسانه‌ای ما را در حوزه حجاب و عفاف منفعل کند.

یک کافه رستوران دیگر هم به دلیل بی‌حجابی پلمب شد؛ این بار در قزوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بر لزوم بسترسازی فرهنگی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد. روح الله سلگی بعدازظهر پنجشنبه در جلسه کار گروه عفاف و حجاب مازندران با حضور مدیران فرهنگی و اجرایی و شرکت وبیناری فرمانداران استان افزود: فرهنگ حجاب و عفاف از مؤلفه‌های پایدار پیشرفت انقلاب اسلامی است.او با اشاره به تلاش دشمنان برای چالشی کردن این مقوله در کشور اظهار کرد: برخورد فرهنگی با پدیده بدحجابی و مقابله با مظاهر فرهنگ منحط غربی رویکرد اساسی در کشور است.

معاون استاندار مازندران با اشاره به در پیش بودن نوروز و هجوم مسافران به این استان، آسیب‌دیدگی فرهنگی ناشی از فرهنگ وارداتی بویژه در غرب استان را خاطرنشان کرد و افزود: فرمانداران باید در سه محور ارتباطی و شهرهای مسافرپذیر مازندران در ایام نوروز بسته‌های فرهنگی متناسب با فرهنگ معنوی دیار علویان را اجرایی کنند. سلگی رویکرد برنامه‌های دولت در حوزه عفاف و حجاب را فرهنگی و تبیینی دانست و افزود: تشکیل تیم‌های بازرسی از تفرج‌گاه‌ها و مراکز اقامتی و پذیرایی استان برای مقابله با پدیده بدحجابی در دستور کار قرار خواهد گرفت. او با انتقاد از بی رمقی و بی‌برنامگی برخی از دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب افزود: دشمن در صدد است با فشار رسانه‌ای ما را در حوزه حجاب و عفاف منفعل کند که باید با حفظ و تقویت روحیه جهادی در این عرصه وظیفه انقلابی خود را انجام دهیم.پیش‌تر و در تاریخ سی‌ام بهمن ماه، معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفته بود: حتما به کسی که هنجارها را رعایت نمی‌کند و زمینه ناامنی فرهنگی در کشور ایجاد می‌کند باید تذکر داده شود و لذا تذکر دادن به آن یک درصد را نفی نمی‌کنیم و مخالف با این تذکر برای رعایت حقوق ۸۵ درصد و قانون نیستیم. محمد دهقان در گفت وگو با ایلنا تاکید کرده بود که «حجاب طبیعتاً برای نظام جمهوری اسلامی یک هنجار بسیار ارزشمند است و جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به حجاب بی‌تفاوت باشد. حجاب یک امر شرعی است و طبق اصل ۴ قانون اساسی همه امورات و تصمیمات کشور باید بر اساس شرع باشد. در قوانین موضوعه به حجاب اهمیت ویژه داده شده است و کسانی که در مورد حجاب هنجارشکنی می‌کنند مجرم شناخته می‌شوند و این قانون حاکم است. درست است که این نگاه فرهنگی رهبر انقلاب و همان نگاه بزرگ‌منشی ایشان است، اما خود مقام معظم رهبری فرمودند، حجاب یک امر شرعی است.»/آرمان ملی

یک کافه رستوران دیگر هم به دلیل بی‌حجابی پلمب شد؛ این بار در قزوین

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از پلمب کافه و رستوران مجتمع تجاری تالار شهر به دلیل عدم رعایت شئونات اسلامی خبر داد و اظهار داشت: طبق ماده ۶۸ قانون نظام صنفی واحدهای صنفی موظف به رعایت شئونات اجتماعی هستند، اما با توجه به اینکه در کافه و رستوران تالار شهر قزوین این شئونات اسلامی و اخلاقی رعایت نشد، این ۲ واحد صنفی پلمب شدند.

حسین رجبی اضافه کرد: همچنین پاساژ یا مرکز خرید نارون هم به خاطر عدم رعایت شئونات اخلاقی اخطاریه دریافت کرده و بنر اخطار برای رعایت شئونات اسلامی بر سردر این مجتمع تجاری نصب شده است./تسنیم

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا