گوناگون

بررسی بودجه ۱۴۰۲

آغاز بررسی بودجه ۱۴۰۲؛ نماینده مجلس: پیش‌بینی میزان فروش روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت با نرخ ۸۵ دلار «غیرمنطقی» است ….

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پیش‌بینی فروش روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت با نرخ ۸۵ دلار را در لایحه بودجه غیرمنطقی خواند.

به گزارش خبرگزاری رسمی مجلس ” ولایی”،علیرضا سلیمی گفته این پیش‌برآورد جای نگرانی دارد چراکه اگر محقق نشود منجر به کسری بودجه خواهد شد و کسری بودجه نیز یعنی افزایش تورم و نقدینگی در جامعه، بنابراین باید برای این مسئله نگران کننده سازوکار‌های اندیشیده شود تا اگر این فروش محقق نشد، بودجه لازمه از جای دیگر تامین شود.

او گفته احتمالا امکان فروش نفت به میزان پیش‌بینی شده و به قیمت هر بشکه نفت ۸۵ دلار نیز وجود ندارد؛ با این شرایط دولت در سال آینده مشابه سال جاری با کسری بودجه و تورم مواجه خواهد شد و هزینه این پیش‌فرض‌های ناصحیح را باید مردم بپردازند بنابراین باید دولتمردان با مدیریت صحیح در بخش اقتصادی مشکلات را حل کنند.

امروز شنبه ۶ اسفند، نمایندگان مجلس کار بررسی بودجه ۱۴۰۲ را شروع کردند. قرار است ابتدا بخش‌های درآمدی بودجه مورد رسیدگی قرار گیرد و سپس مجلس وارد بررسی بخش‌های هزینه‌ای شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا