گوناگون

آیا آتش به اختیارهای ولی فقیه و حمله‌های شیمیایی به مدارس دخترانه در پیوند با هم نیستند؟

روز چهارشنبه‌ای که گذشت برای دومین‌بار مسموم شدند و به بیمارستان رفتند؛ یکی با سرگیجه و تپش قلب، یکی با کمردرد، یکی با سردرد و درد شدید قفسه سینه و یکی با افت شدید اکسیژن خون…

جزئیات تازه از مسمومیت دختران دانش‌آموز

اقتصاد۲۴- چهارشنبه صبح، وقتی مسئولان دبیرستان دخترانه احمدیه بروجرد به دانش‌آموزان گفتند هرچه سریع‌تر کلاس‌ها را خالی کنند و به حیاط بروند، هیچ‌کس نرگس را ندید. پرستو، دوست صمیمی‌اش هرچه حیاط و محوطه بیرونی مدرسه را گشت، نرگس را پیدا نکرد. همین شد که به کلاس ۱۰۲ رفت تا ببیند نرگس آنجا هست یا نه و همانجا حالش بد شد. پرستو خودش را به زور به پله‌ها رساند، اما دیگر پاهایش را حس نکرد و از پله‌ها پایین افتاد. حال بقیه همکلاسی‌های پرستو هم دست‌کمی از او نداشت؛ هرکدام با علائمی مشابه و متفاوت.

روز چهارشنبه‌ای که گذشت برای دومین‌بار مسموم شدند و به بیمارستان رفتند؛ یکی با سرگیجه و تپش قلب، یکی با کمردرد، یکی با سردرد و درد شدید قفسه سینه و یکی با افت شدید اکسیژن خون.

۱۹ آذرماه، هنرستان دخترانه نور، نقطه شروع مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان دختر شهر قم بود. این مسمومیت‌های عجیب به قم و دانش‌آموزان دختر محدود نماند و در بروجرد، اردبیل و تهران این مورد تکرار شد و ماجرا هنوز هم در بعضی مدارس دخترانه قم ادامه دارد.

پیگیری‌های هم‌میهن هم حالا جزئیات بیشتری از این ماجرا را نشان می‌دهد؛ تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستان احمدیه بروجرد می‌گویند قسمت‌هایی از بدن‌شان در مدرسه فلج شده است، یک پزشک در بیمارستان آیت‌الله بروجردی می‌گوید مسمومیت دانش‌آموزان از هرچه بوده، از استشمام گاز مونوکسید کربن نبوده، دو دانش‌آموز مدرسه ۱۵ خرداد بروجرد می‌گویند که شیئی شبیه یک بمب کوچک را دیده‌اند که از بیرون مدرسه به حیاط پرتاب شده و ماده‌ای که از آن بیرون می‌آمده، آن‌ها را مسموم کرده و فاطمه مقصودی، نماینده بروجرد هم می‌گوید این مسمومیت‌ها قطعا عمدی است؛ همه این‌ها در گفتگو با هم‌میهن.

بروجرد از دوم اسفندماه وارد ماجرای سریالی مسمومیت دختران دانش‌آموز در ایران شد؛ پس از خبرساز شدن مسمومیت دانش‌آموزان چندمدرسه در قم، حالا ماجرا به بروجرد رسیده است. دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه احمدیه در روز‌های دو و شش اسفندماه و دانش‌آموزان دبیرستان ۱۵ خرداد، دیروز هفتم اسفندماه با استشمام ماده‌ای ناشناخته راهی بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و آیت‌الله بروجردی بروجرد در استان لرستان شدند؛ روی هم حدود ۲۶۰ دانش‌آموز که بعضی‌شان هنوز بدحالند و بعضی مرخص شده‌اند. در فاصله بین روز شنبه که دانش‌آموزان مدرسه احمدیه راهی بیمارستان شدند و روز یکشنبه که ۱۰۷ دانش‌آموز مدرسه ۱۵ خرداد هم مسموم شوند، نوع واکنش‌ها به این موضوع هم عوض شد؛ اگر تا قبل از این مسئولان وزارت‌های آموزش‌و‌پرورش و بهداشت، اطلاعات و دیگر مسئولان دولتی، اعلام کردن دلیل این مسمومیت‌ها را به تعویق می‌انداختند، دیروز این سریال انکار و سوال به پایان رسید و بعضی نمایندگان مجلس و معاون تحقیقات مجلس از عمدی بودن این مسمومیت‌ها در مدارس دخترانه خبر دادند. این همه ماجرا نبود؛ دیشب یک خبر اختصاصی به خبرنگار هم‌میهن رسید. مسمومیت در یک مدرسه دیگر. این‌بار در یک دبستان دخترانه.

مسمومیت در دبستان دخترانه فرشتگان

روز گذشته دبستان فرشتگان واقع در منطقه یک بروجرد هم شاهد مسمومیت دیگری این بار برای دانش‌آموز دختر پایه ابتدایی بود؛ اتفاقی که به گفته والدین یکی از دانش‌آموزان مصدوم، نزدیک به ۶۰ دانش‌آموز را روانه بیمارستان کرد. تعداد زیادی از دانش‌آموزان هم که با علائم تهوع و سرگیجه مواجه شده بودند، در حیاط مدرسه از سوی تکنسین‌های اورژانس با سرم به صورت سرپایی درمان شدند. آقای «ک» پدر یکی از دانش‌آموزان دختر کلاس چهارم است که درباره اتفاق روز گذشته به هم‌میهن توضیح می‌دهد. به گفته او و به نقل از دخترش، زنگ تفریح آخر دانش‌آموزان در حیاط مدرسه بودند که یکی از دانش‌آموزان سرش گیج می‌رود و روی زمین می‌افتد. بعد از آن بویی در مدرسه می‌پیچد که همه آن را احساس می‌کنند. بویی شبیه نارنگی خراب شده یا گندیده. بعد از آن مدیر و ناظم که متوجه بو شده بودند، دانش‌آموزان را به سمت کلاس‌های درس هدایت می‌کنند. اما بو در کلاس‌ها شدیدتر بود. به همین دلیل دوباره دانش‌آموزان به حیاط مدرسه برده می‌شوند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا