اخبار

حمایت نیرو های مترقی و زحمتکشان جامعه از تجمع و اعتراض های سراسری

بازنشستگان برای روز سه شنبه ۹ اسفند، فراخوان تجمع سراسری داده اند، این تجمع ها  ساعت ده صبح در تهران مقابل مجلس، سازمان برنامه و بودجه و در شهرستان ها در مقابل مراکز استانداری و فرمانداری برگزار می شود. شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان و سندیکای کارگران شرکت واحد از این تجمع ها حمایت کرده اند….

گروه بزرگی از بازنشستگان و مستمری بگیران در شهرهای گوناگون  با حضور گسترده در حرکت های اعتراضی سراسری در میهن مان ایران  برای روز سه شنبه ۹ اسفند ماه سال جاری، اعلام تجمع کره اند. علاوه بر برگزاریِ تجمعِ اعتراضی مقابلِ مجلس، در تهران بازنشستگانِ کارگری همچنین در مقابلِ سازمانِ برنامه و بودجه تجمعِ اعتراضی برگزار  خواهند کرد.
بازنشستگان برای روز سه شنبه (فردا) فراخوان یک تجمع سراسری را منتشر کرده اند. این فراخوان شامل همه ی بازنشستگان کشوری، لشگری و تامین اجتماعی می شود. تجمع سراسری بازنشستگان قرار است روز سه شنبه ساعت ۱۰ صبح در تهران مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه و در مراکز استان ها در برابر فرمانداری و استانداری برگزار شود.
فراخوان این تجمع اعتراض مورد حمایت گروه های کارگری و فرهنگیان قرار گرفته است.
سندیکای کارگران شرکت واحد با انتشار اعلامیه ای اعلام کرد از این فراخوان حمایت می کند. در این اطلاعیه آمده است:
شرایط معیشتی در کشور برای کارگران، مزدبگیران و‌ بازنشستگان به بدترین وضعیت ممکن نسبت به سالهای اخیر رسیده است. افزایش روزانه و نجومی نرخ ارز و گرانی و تورم لجام‌گسیخته سفره کارگران و زحمتکشان را خالی تر از هر زمان دیگری کرده است.
بازنشستگان تامین اجتماعی در سه سال گذشته بطور پیوسته در مناطق مختلف کشور در اعتراض به عدم اجرای همسان سازی حقوق و عدم افزایش حقوق  بازنشستگی متناسب با نرخ واقعی تورم به خیابان ها آمده اند، اما حاکمیت بجای رسیدگی به مطالبات برحق و ابتدایی بازنشستگان بارها به سرکوب و برخوردهای امنیتی و پلیسی و بازداشت معترضین متوسل شده است.  با اینوجود، اعتراضات بازنشستگان بخصوص به مناسبت «یکشنبه های اعتراضی»  در دهها شهر در سراسر کشور ادامه داشته است.
سازمانها و گروه های مختلف بازنشستگان، با شعارهایی همچون «فقط کف خیابون میاد به دست حقمون»، و «دوز و کلک کافیه، سفره ما خالیه» در اعتراض به شرایط نابسامان معیشتی و گسترش فقر و نامنی اقتصادی، فراخوانی برای تجمع سراسری در تاریخ ۹ اسفند ۱۴۰۱ صادر کرده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی حومه ضمن حمایت از فراخوان تجمع ۹ اسفند، خواهان اجرای کامل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و ‌افرایش حقوق بازنشستگی متناسب با نرخ واقعی تورم می باشد،  و از همه همکاران بازنشسته و شاغل تقاضا داریم در این تجمعات شرکت کنند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران نیز در حمایت از فراخوان تجمع بازنشستگان ۹ اسفند بیانیه ای منتشر کرد. در این بیانیه آمده است:
در روزهایی که تورم به صورت روزانه در حال رشد بوده و شاهد افزایش نرخ همه کالاها و خدمات به صورت روزانه هستیم و از طرف دیگر مسئولان اقتصادی کشور قادر به کنترل تورم افسار گسیخته نیستند.
این شرایط باعث کاهش قدرت خرید برای اکثریت مردم شریف شده و ادامه زندگی حداقلی را برای قشر بازنشسته بسیار دشوار نموده ضمنا وعده “همسان‌سازی حقوق بازنشستگانِ” هم به بوته فراموش سپرده شده است
در نتیجه‌ی این شرایط نابسامان فراخوانی برای تجمع ۹ اسفند توسط گروه های بازنشستگان صادر گردیده است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن حمایت همه جانبه از فراخوان تجمع ۹ اسفند خواهان اجرای کامل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری می‌باشد. در پایان از همه همکاران بازنشسته و شاغل تقاضا داریم در این تجمع شرکت کنند.
نیرو های مترقی و مردمی از جمله حزب های شناخته شده و ریشه دار در جامعه همچنان که بارها تاکید کرده است از مبارزهٔ طبقهٔ کارگر و زحمتکشان شاغل و بازنشسته قاطعانه حمایت کرده و می‌کند. تشدید مبارزه و ارتقاء سطح سازماندهی و همبستگی در این مقطع زمانی حساس اولویت‌های انکار ناپذیر به شمار می‌آیند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا