بین‌المللی

بلژیک ۵۸ میلیارد یورو از دارایی‌های روسیه را مسدود کرد

وزارت دارایی بلژیک اعلام کرد که این کشور دارایی‌های روسیه به ارزش ۵۸ میلیارد یورو را مسدود کرده است و همچنین معاملات بانکی با روسیه به ارزش ۱۹۱ میلیارد یورو را ممنوع کرده است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا از خبرگزاری “تاس” این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت: این بالاترین سطح از دارایی‌های مسدود شده روسیه در بین تمام کشورهای اروپایی است.

به گزارش ایرنا, اتحادیه اروپا با اعلام بسته دهم تحریم‌ها تعداد نهادهای روسیه در لیست سیاه خود را به ۲۰۵ مورد رساند و تا کنون یکهزار و ۴۷۳ نفر از اتباع روسیه را نیز تحریم کرده است.

شورای اتحادیه اروپا روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۱۲۱ فرد و نهاد که در اقدامات نظامی و سیاسی روسیه نقش اساسی دارند، در فهرست سیاه دهمین بسته تحریمی این نهاد قرار گرفته است.

در بسته جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا، ممنوعیت‌های گسترده‌ای علیه مقامات وزارت دفاع روسیه و آژانس اطلاعاتی این کشور (SVR) و همچنین مرکز تحقیقات فضایی خرونیچف اعمال شده است.

در این بسته تحریمی اروپا چندین شرکت نظامی وابسته به آژانس هسته‌ای روسیه روس اتم قرار دارد.

الکسی آودیف، میخائیل تپلینسکی و سرگئی کاراکایف فرماندهان نظامی روسیه نیز شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی‌ها قرار گرفتند.

دادستان‌های چهار منطقه لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا و وزارت موقعیت‌های اضطراری جمهوری خلق دونتسک نیز به عنوان مقامات نیابتی در لیست سیاه اروپا قرار گرفتند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا