زنان

تهدید به اخراج دانشجویان دختر از خوابگاه به بهانه‌های واهی در دانشگاه علامه

بار دیگر دانشگاه با از سرگیری روند تهدید و ارعاب دانشجویان نشان داد که از هیچ فرصتی برای اثبات رویکرد سرکوبگرانه‌ی این سیستم دریغ نمی کند؛ طی این چند روز باز هم شاهد بودیم که دانشگاه علامه با بهانه و شیوه ای جدید اقدام به سرکوب دانشجویان خوابگاهی کرده است.

دانشگاه با متهم کردن بی مورد تعدادی از دانشجویان دختر به سرپیچی از قوانین خوابگاه، آنها را مجبور به امضای برگه تعهد کرده و دانشجویان در صورت امتناع از پذیرش این اتهامات بی پایه و اساس تهدید به اخراج از خوابگاه، احضار و تماس با خانواده و عدم امکان دسترسی به سامانه جهت تمدید اتاق های خود شده اند.

گویا برای معاونت دانشجویی مسائلی از جمله بهداشت ضعیف، کمبود امکانات ورزشی و غذای بی کیفیت خوابگاه ها فاقد اهمیت بوده و تنها پیگیر مسائلی هستند که حاصلی جز تنش و فشار روانی برای دانشجویان ندارد‌.

مدت هاست که به لطف مسئولین دانشگاه ، دانشجویان هر روزه متحمل این تنش ها و فشارهای روانی بوده و حالا این اتهامات دروغین و برخورد مسئولین بیش از پیش مخل آرامش آنها شده است‌.

با اینکه سابقا شاهد نتایج هولناک این تهدیدات و فشارها از جمله خودکشی دانشجو بوده ایم مسئولین همچنان مصرانه به راه و روش خود در جهت ارعاب و  آزار دانشجویان پایبندند.

مسئولین باید بدانند که دانشجویان سکوت نکرده و هیچ ظلمی را برنمی تابند. ایستادگی در برابر هر نوع سرکوب از سوی سیستم دانشگاه، وظیفه‌ی همه‌ی دانشجویان بوده و دانشجویان طی چندماه اخیر به خوبی نشان داده اند که از عهده‌ی این وظیفه‌ی‌ خطیر برخواهند آمد./ شورای صنفی دانشجویان کشور

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا