گوناگون

تلویزیون دولتی نروژ از تلاش سازمان‌های اطلاعاتی ایران برای نفوذ به تلفن‌های همراه ایرانیان خبر داد 

تلویریون دولتی نروژ با انتشار گزارشی به نقل از نیروهای امنیتی این کشور ادعا کرد که دستگاه های اطلاعاتی ایران در ماه های گذشته بارها سعی کرده اند تلفن های همراه و رایانه شهروندان مخالف حکومت را در اسلو و شهرهای دیگر هک کند.

«پی اس تی»، سازمان پلیس امنیتی نروژ به تلویزیون دولتی این کشور NRK گفته است که «جاسوسی از مهاجران ایرانی مقیم نروژ در موارد متعددی در ماه های اخیر تکرار شده است.»

هانه بلومبرگ، یکی از روسای این سازمان به شبکه تلویزیونی «ان ار کی» می‌گوید: « اطمینان داریم که پشت سر تمامی این هک و تهدیدها دستگاه‌های اطلاعاتی ایران قراردارند.»

دستگاه‌های امنیتی نروژی می گویند جاسوسی از ایرانیان دو تابعیتی در حوزه دیجیتال و بر داده‌های تلفن های همراه آنها متمرکز است. به گفته هانه بلومبرگ، دولت جمهوری اسلامی ایران از دو روش، نصب بدافزار روی تلفن های همراه و همچنین ارسال ایمیل به رایانه‌ها هک گسترده اطلاعاتی انجام می دهد. این بدافزارها پس از نصب بر روی دستگاه های الکترونیکی بطور کامل به اطلاعات و داده های خصوصی دست پیدا خواهند کرد.

سفارتخانه ایران در نروژ در پاسخ به روزنامه نگاران شبکه تلویزیونی «ان ار کی»، گزارش ها دربار هک و تهدید ایرانیان را «بی اساس و مضحک خوانده است.»

دستگاه های امنیتی اروپا، امریکا و اخیرا استرالیا نسبت به جاسوسی از ایرانیان معترض هشدار داده‌اند.

دو ماه پیش وزیر کشور استرالیا درباره توقف یک عملیات گسترده جاسوسی از یک شهروند ایرانی-استرالیایی خبرداد. به گفته وزیر کشور استرالیا، دستگاه های امنیتی ایران سازماندهنده چنین عملیاتی بودند./یورونیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا