زنان

فراخوان بان کی مون برای خاتمه خشونت علیه زنان/ از هر سه زن یکی در طول عمرش خشونت را تجربه می کند

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی امحای خشونت علیه زنان ۲۵ نوامبر ۲۰۱۳ برابر با ۴ آذرماه جاری گفت این روز زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد نماییم…

متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

خشونت علیه زنان و دختران مستقیما بر افراد تاثیر می گذارد در عین این که بر بشریت مشترک ما نیزصدمه وارد می کند. در پاسخ به این چالش جهانی، اینجانب نهضت اتحاد برای خاتمه خشونت علیه زنان در ۲۰۰۸ را معرفی نمودم. از آن زمان، شرکا در سراسر جهان به حرکت ما برای حمایت از حقوق بشر زنان و دختران جهت زندگی عاری از خشونت ملحق شده اند.

اینجانب از ندای جمعی استقبال می نمایم که خواستار خاتمه خشونتی است که تقریبا از هر سه زن یکی را در طول عمرش تحت تاثیر قرار می دهد. اینجانب رهبرانی را تحسین می کنم که به وضع و اجرای قوانین کمک کرده و ذهنیت ها را تغییر می دهند. و به تمامی آن قهرمانانی از سراسر جهان احترام می گذارم که به کاهش آلام قربانیان کمک کرده و عاملی برای تغییر می شوند.

امروز با آغاز ۱۶ روز فعالیت از ۲۵ نوامبر تا ۱۰ دسامبر یعنی روز حقوق بشر مصادف است که ما برای به رسمیت شناختن مبارزه با خشونت علیه زنان که نقض فاحش حقوق بشراست تلاش ویژه ای می نماییم. امسال آگاهی رسانی را با پوشش رنگ نارنجی که نماد تعهد ما به این مهم است، افزایش می دهیم.

یکی از راه های ایجاد تفاوت، حمایت از صندوق اعتباری ملل متحد برای خاتمه خشونت علیه زنان است که در پاسخ به نقض حقوق بشر و نیازهای امنیت فیزیکی و امنیت اقتصادی کمک می نماید. در حالیکه تقاضا برای کمک های مالی آن در سال های اخیر دو برابر شده است، مبالغی که صندوق می توانسته کمک نماید تا ۶۰ درصد کاهش یافته است. اینجانب از تمامی شرکا در خواست کمک برای رفع این نیاز به منابع جهت پیشبرد تلاش ها به منظور جلوگیری و خاتمه خشونت علیه زنان و دختران می نمایم.

این روز جهانی امحای خشونت علیه زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد نماییم.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا