ورزشی

۶ طلا و یک نقره تکواندوکاران ناشنوای ایران در قهرمانی آسیا

در اولین روز از مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ناشنوایان، تکواندوکاران ایران ۶ مدال طلا و یک نقره کسب کردند.

به گزارش ایسنا، در اولین روز از مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ناشنوایان در بیشکک قرقیزستان تکواندوکاران ناشنوا امروز (پنجشنبه ۱۱ اسفند) در دو بخش پومسه و کیوروگی روی شیاپ چانگ رفتند که در پومسه به ۲ مدال طلا و یک نقره دست یافتند و در کیوروگی نیز ۴ مدال طلا کسب شد.

در پومسه بانوان مریم خدابنده با برتری برابر حریف کره‌ای به مدال طلا رسید و در بخش مردان نیز مرتضی رضاصفت با شکست برابر پومسه‌ کار کره‌جنوبی دوم شد، همچنین در بخش تیمی نیز تیم ایران متشکل از مریم خدابنده و مرتضی رضاصفت به مدال طلا دست یافتند.

در کیوروگی بانوان مرضیه خوش‌احوال، محدثه غلامی، فاطمه‌زهرا زلیکانی و مونا شیری با غلبه بر حریفان خود به مدال طلا رسیدند.

در بخش پومسه انفرادی مردان؛

کره جنوبی در جایگاه نخست ایستاد،

مرتضی رضا صفت دوم شد و قزاقستان و ازبکستان مشترکا در جایگاه سوم قرار گرفتند.

در پومسه انفرادی بانوان نیز مریم خدابنده اول شد، کره جنوبی در جایگاه دوم ایستاد و قزاقستان و ازبکستان مشترکا سوم شدند.

در پومسه تیمی ایران اول شد، کره جنوبی در جایگاه دوم ایستاد و قزاقستان و ازبکستان سوم شدند.

در کیوروگی بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم؛ مرضیه خوش‌احوال در مسابقه اول، ۲ بر صفر ورزشکار ازبکستان را شکست داد و در فینال با برتری ۲ بر صفر برابر ورزشکار قرقیزستان به مدال طلا رسید.

در وزن ۵۳- کیلوگرم؛ فاطمه‌زهرا زلیکانی ۲ بر صفر تکواندوکار کره جنوبی را شکست داد و پس از برتری ۲ بر صفر برابر حریف قزاقستانی، مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن ۵۷- کیلوگرم؛ محدثه غلامی دور اول ۲  بر صفر برابر ازبکستان به برتری رسید و با شکست ورزشکار میزبان در جایگاه نخست ایستاد.

در وزن ۷۳+ کیلوگرم؛ مونا شیری دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و پس از برتری ۲ بر صفر برابر حریف ازبکستان به مدال طلا دست یافت.

مسابقات کیوروگی مردان نیز فردا (جمعه ۱۲ اسفند) برگزار می شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا