حقوق بشر

فریدون نبی توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر به صورت «گروگان» بازداشت شده است

یک شهروند اهل پیرانشهر ۱۲۷ روز است که بجای برادرش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. به این شهروند گفته شده است تا زمان تحویل برادرت در اینجا خواهی ماند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، فریدون نبی ٢١ ساله و اهل پیرانشهر به جای برادرش فردین نبی، ۱۲۷ روز است توسط ماموران امنیتی به ‌صورت گروگان بازداشت شدە است.

یک منبع مطلع در این‌باره گفت: روز شنبه ۶ آبان‌ماه‌ ١۴٠١،  نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی و بە صورت خشونت‌آمیز به منزل خانوادگی فردین نبی یورش بردە و پس از آنکه موفق به بازداشت او نشده‌اند، برادر کوچک وی فریدون نبی را بازداشت کرده‌اند.

این منبع مطلع اظهار داشت؛ نیروهای امنیتی علناً به خانواده نبی اعلام کردەاند تا زمانی‌که فردین خود را تحویل آنان ندهد، فریدون در بازداشت خواهد بود.

این منبع مطلع افزود؛ روز پنج‌شنبه ٢٧ بهمن‌ماه‌ ١۴٠١، عثمان نبی، پدر خانوادە و مریم نبی همسر فردین نبی به اداره اطلاعات پیرانشهر احضار و به مدت سه ساعت مورد بازجویی قرار گرفته بودند.

پیشتر نیز مأموران امنیتی اقدام بە ضبط و توقیف موبایل تمام اعضای خانوادە از جملە پدر، مادر و خواهر این دو برادر و همسر و فرزند فردین نبی کردە بودند.

بە گفتە این منبع مطلع، فریدون نبی پس از ۴٨ روز بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان نقده منتقل و هم‌اکنون به صورت بلاتکیلف در این زندان به سر می‌برد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا