فرهنگی

بیانیه ۵۰۰ سینماگر و روزنامه‌نگار در محکومیت مسمومیت‌ دختران

اهالی فرهنگ و هنر ضمن محکوم کردن این فاجعه‌ انسانی، خواستار دستگیری و مجازات عاملان و آمران حمله به مدارس دخترانه‌ کشور شدند.

از ابتدای آذرماه سال جاری گزارش‌هایی در رسانه‌ها مطرح شد که دانش آموزان برخی مدارس دخترانه در شهر قم با عوارضی شبیه مسمومیت مواجه شدند و این مسئله باعث ایجاد نگرانی در بین محصلان و والدینشان شد. بعد از گذشت حدود سه ماه هنوز برای پایان دادن به این مشکل راهکاری اندیشیده نشده است. تاکنون بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز دچار مسمومیت شده‌اند و خانواده‌ها دچار تردید برای فرستادن فرزندانشان به مدرسه هستند. اعتمادآنلاین نوشت: بیش از ۵۰۰ سینماگر و روزنامه‌نگار در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن مسمومیت‌های دختران دانش‌آموز، خواستار دستگیری و مجازات عاملان و آمران حمله به مدارس دخترانه‌ کشور شدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «حمله‌های زنجیره‌ای به مدارس دخترانه‌ کشور، فاجعه جدیدی است که هدفی جز ایجاد رعب و وحشت و بالا بردن هزینه برای بدیهی‌ترین حقوق دختران جامعه ندارد. ولی ما هنوز فاجعه اسیدپاشی‌های اصفهان در سال ۱۳۹۳ را به یاد داریم. ما ضمن محکوم کردن این فاجعه‌ انسانی، خواستار دستگیری و مجازات عاملان و آمران حمله به مدارس دخترانه‌ کشور هستیم.»
این بیانیه به امضای بیش از ۵۰۰ سینماگر، فیلم‌ساز، روزنامه‌نگار، فعال مدنی رسیده است. برخی از امضاها به شرح زیر است: «فاطمه معتمدآریا – هانیه توسلی – امیر اثباتی – هانا کامکار – هایده صفی‌یاری – سعید عقیقی – کیوان کثیریان – صدرالدین زاهد – سهیلا گلستانی – صفی یزدانیان و … ./ستاره صبح

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا