جوانان

حملات شیمیایی به دانش‌آموزان

دانشجویان تربیت ‌مدرس: همانی که در خیابان به گلوله می‌بندد پشت حمله‌ها به دانش‌آموزان است….

دانشجویان دانشگاه تربیت ‌مدرس تهران با انتشار بیانیه‌ای به «حملات شیمیایی به دانش‌آموزان» اعتراض کردند و نوشتند: «همانی که در خیابان به گلوله می‌بندد و در زندان تجاوز و شکنجه و اعدام می‌کند پشت این حمله‌های تروریستی به دانش‌آموزان است».

بیانیه این دانشجویان که در کانال تلگرامی «شورهای صنفی دانشجویان کشور» بازتاب یافته است، می‌افزاید:«راه مقابله با این تروریسمِ حکومتی مشابه قبل است: همبستگیِ جمعی و اعتراض در خیابان و دانشگاه و مدرسه».

آنان نوشته‌اند: «اگر امروز جلوی این حملات تروریستی نایستیم به ساحت‌ها و فضاهای دیگر جامعه نیز کشیده خواهد شد و هیچ‌کس و هیچ‌جا ایمن نخواهد بود و فردای ایران را از امروز نیز تیره‌تر خواهد کرد».

همچنین در این بیانیه با تاکید بر «هم‌صدایی» و «همدلی» مردم در مقابل جمهوری اسلامی آمده است: «برون‌رفت از این وحشت جز به دست مردم ممکن نمی‌شود. هیچ نیروی اهریمنی‌ای را توان ایستادن در مقابل قدرت مردم نیست.»

چند ماه پس از آغاز مسممویت‌های مشکوک در مدارس ایران، مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، از بازداشت چند عامل این حملات خبر داد و اعتراف کرد که برخی از آنان «غیرمعاند» بوده‌اند.

عامل یا عوامل این مسمومیت‌ها، ماهیت آن‌ها و نیز روشی که عاملان برای مسموم‌سازی از آن استفاده می‌کنند، هنوز نامشخص، یا مشکوک هستند یا در مورد آن‌ها اطلاع‌رسانی نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا