اخبار

تجمع های اعتراضی در شهرهای مختلف

در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران برای برگزاری تجمعات اعتراضی در روز سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، اعتراضات در حدود ۳۰ شهر در سراسر ایران برگزار شد. تظاهرکنندگان خواستار پایان دادن به حملات شیمیایی به مدارس و «مسمومیت سریالی» شدند که بخصوص دانش‌آموزان دختر را هدف قرار داده اند و باعث بیماری‌های شدید و حتی بنا به برخی منابع منجر به مرگ چند دانش آموز گردیده است. …

والدین، دانش آموزان و تشکلات صنفی معلمان، دانشجویان و‌ دیگر تشکلات صنقی و‌ مدنی نگرانی های جدی خود را ابراز کرده و این حملات سازمان یافته را که عمدتاً دختران دانش آموز را هدف قرار می دهد، محکوم کرده اند. بنا به اخبار رسیده، برخی از معترضان مورد ضرب و شتم فیزیکی قرار گرفته و به طور غیرقانونی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد از مطالبات برحق معلمان‌ و ‌خانواده ها حمایت نموده و‌ ضرب و شتم معترضین را قویا محکوم‌میکند. کلیه بازداشت شدگان باید فوری و بدون قیدوشرط آزاد شوند. بجای سرکوب معترصین به این‌حملات شیمیایی جنایتکارانه، مسئولین بهتر است هر چه زودتر در قبال این جنایت برنامه ریزی شده پاسخگو باشند.

حملات شیمیایی به مدارس، دانشگاهها و به دختران ما باید فوری متوقف شود. آمرین‌و‌ عاملین این‌چنایت به سزای اعمالشان خواهند رسید.

چاره کارگران و زحمتکشان وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۷ اسفند
***

تجمعات معلمان در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به حملات شیمیایی علیه دانش‌آموزان و مدارس امروز در ۲۸ شهر برگزار شد،

در تهران سرکوب‌گران با مسدود کردن مسیرهای منتهی به مجلس عملا از هر گونه تجمع معلمان جلوگیری کردند، اما معلمان و والدین با راهپیمایی، اعراضات را به خیابان‌های اطراف کشاندن و شعارهای «مرگ بر حکومت بچه‌کش و مرگ بر طالبان، چه در ایران چه افغان» سر دادند.

در مشهد، سقز، شیراز، کرج، اصفهان، رشت، نیشابور و مریوان نیروهای سرکوب‌گر جمهوری اسلامی به تجمعات حمله کردند و در شیراز محمدعلی زحمتکش و غلامرضا غلامی کندازی را بازداشت کردند.

در سنندج با یورش سرکوب‌گران، معلمان و مردم معترض حاضر در صحنه دست به مقاومت زدند، سرکوب‌گران به سمت معترضان گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای شلیک کردند. در تجمع سنندج یک معلم بازنشسته به نام بهاالدین ملکی بازداشت و به گزارش رسانه‌های حقوق بشری کردستان دو نفر هم زخمی شده‌اند.

لیست شهرهایی که در اعتراضات امروز شرکت داشتند
۱: اصفهان
۲: شیراز
۳: سنندج
۴: سقز
۵: مشهد
۶: کرج
۷: لاهیجان
۸: رشت
۹: بابل
۱۰: هرسین
۱۱: کاشمر
۱۲: اهواز
۱۳: الیگودرز
۱۴: نور‌آباد ممسنی
۱۵: سجاسرود_زنجان
۱۶: مریوان
۱۷: بوشهر
۱۸: همدان
۱۹: جلفا
۲۰: کازرون
۲۱: نیشابور
۲۳: کرمانشاه
۲۴: ساری
۲۵: بجنورد
۲۶: تاکستان
۲۷: قزوین
۲۸: یاسوج

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا