گوناگون

ترور شیمیایی بچه‌های مدارس؛ و تلاش مقامات رژیم جهل و جنایت برای حفظ اسرار نظام

در حالی وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای اعلام کرده هنوز دلیل مسمومیت دانش آموزان مشخص نیست، اما اظهارنظرهای گسترده‌ای از مقامات رسمی کشور تا کنون منتشر کرده که هر کدام سخن متفاوت و گاه متناقضی بیان کرده‌اند. با این حال همه این افراد حاشیه امن دارند و فقط این رسانه‌ها هستند که توسط دادستانی مورد پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند!

رویداد۲۴ زینب غبیشاوی: مسمومیت سریالی دانش‌آموزان همچنان ادامه دارد و استان‌های زیادی از کشور را درگیر کرده است. نگرانی و شوک به دانش‌آموزان و خانواده‌ها نیز به تبع آن افزایش یافته است. یکی از مسائلی در این ماجرا خشم شهروندان را افزوده است، اظهارنظرهای مختلف و گاه متناقض مسئولان است.

در عین حالی که وزارت کشور دلیل مسمومیت را بر گردن معترضان انداخته است، برخی نمایندگان مجلس گفته‌اند که این کار، کار سازمان مجاهدین خلق است. همزمان مسئولان دیگر گفته‌اند این اقدام تروریستی کار انگلستان است!

در کنار همه این اظهارنظرهای متناقض و گاه نسنجیده، وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای اعلام کرد «مأموران وزارتخانه از نخستین اتفاقات در قم تحقیقات را آغاز کردند و گر چه از خلال بررسی‌ها، علل برخی حوادث قبلی کشف شده‌اند، اما عدم امکان تعمیم علمی موارد مکشوفه به کل موارد گزارش شده، موجب تأمل در اطلاع رسانی تا وصول نتایج متقن و قابل تعمیم به سایر موارد شد.»

بیانیه وزارت اطلاعات به این معناست که تا کنون هر مقام رسمی هر صحبتی کرده، نادرست بوده است. بیان این اظهارنظرهای نادرست و جعلی در حالی انجام شده که در هیچکدام از موارد کسی حتی به این افراد معترض هم نشده است! با این حال دادستان تهران فقط رسانه‌ها را مورد پیگرد قانونی قرار داده است.

نظر مقامات رسمی کشور درباره مسمومیت دانش آموزان

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا