بین‌المللی

شهادت نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی

وزارت بهداشت فلسطین جمعه شب اعلام کرد، یک نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی در شمال کرانه باختری به شهادت رسید.

به گزارش ایرنا، از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، «امیر مامون عوده» ۱۶ ساله در قلقیلیه به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شدت زخمی و پس از انتقال به بیمارستان شهید شد.

هلال احمر فلسطین نیز گزارش داد، در تظاهرات فلسطینیان علیه شهرک سازی‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری، ده‌ها فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، در کفر قدوم، بیت امر، الخلیل و نابلس نظامیان اسرائیلی به فلسطینیان معترض حمله و به سمت آنها گلوله شلیک و گاز اشک آور و بمب‌های صوتی پرتاب کردند که بر اثر آن ده‌ها فلسطینی زخمی شدند.

در پاسخ به جنایات رژیم اسرائیل در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن، عملیات ضد صهیونیستی در طول ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که سران سیاسی و نهادهای نظامی و امنیتی این رژیم به ناتوانی خود در مقابله با این عملیات‌ها اذغان کرده و درباره گسترش آن هشدار می‌دهند.

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست‌های بزدل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا