حقوق بشر

ما آمران اصلی شلیک به هواپیما را می‌خواهیم نه افراد دون‌پایه را

محسن اسدی‌لاری و زهرا مجد، والدین دو نفر از جان‌باختگان این پرواز: کارشناسان عموما وابستگی سازمانی داشته‌اند، همان سازمانی که این جنایت را انجام داده است و این تعارض منافع دارد.

محمد باقرزاده- پس از گذشت حداقل هزار روز از سرنگونی هواپیمای اوکراینی و جان‌باختن  ۱+۱۷۶ انسان، همچنان ابعاد فراوانی از پرونده نامشخص است.

محسن اسدی‌لاری و زهرا مجد، والدین دو نفر از جان‌باختگان این پرواز؛ محمدحسین و زینب اسدی لاری، در گفت‌و‌گو با اعتماد جزئیات بیشتری از روند پرونده و یافته‌های تازه ارائه داده‌اند.

*کیفرخواست فقط افراد نظامی را دربرمی‌گیرد در حالی که مسوولان و افراد غیرنظامی دیگری هم هستند؛ از وزیر وقت راه تا رییس سازمان هواپیمایی تا خیلی از افراد دیگر و از جمله فرمانده نیروی انتظامی سابق که تمام منطقه را به‌ هم‌ ریختند و از جمله اجساد و ابدان مطهر بچه‌های ما را زیر لودر گرفتند. وزیر کشور و سایر مقاماتی که باید آسمان را می‌بستند ولی این‌کار را نکردند

*کیفرخواستی که صادر شده کاملا غلط است و متاسفانه این عبارت را باید عرض کنم که ظالمانه است و بازپرس و هیاتی که روی این مساله کار کردند و بحث کارشناسی همه‌اش زیرسوال است (خیلی سربسته عرض کردم.) نکته دوم اینکه محدود است به تعدادی نظامی‌هایی که از جهت ما دون‌پایه هستند، البته بالاترین‌شان سرتیپ… که ظاهرا یک درجه هم از او گرفتند و نفر دوم هوافضا بودند. به نظر ما اینها دون‌پایه هستند و ما حتما امرای اصلی را می‌خواهیم.

*گزارش کارشناسی ایران کلا زیرسوال است. دروغ گفتند. این را برای اولین‌بار به شما می‌گویم، اینها متاسفانه دروغ گفتند. موشک دوم اصابت کرده دقیقا به هواپیما. برخلاف آنچه گزارش رسمی ایران گفته و به بدترین جای هواپیما هم خورده است.

*یکی از مهم‌ترین موضوعات، اظهارات متهم ردیف دهم (ص) این کیفرخواست بسیار ناقص بود که عملا مسئولیت این فاجعه را متوجه فرماندهان عالیرتبه می‌کند و توجیه‌گر فجایع مشابه خواهد بود. قضات محترم دادگاه رسیدگی کننده اگر بر مدار صحیح رسیدگی و احضار فرماندهان ارشد و میانی اصلی که متاسفانه اصلا در جریان تحقیقات بازپرس قرار نگرفته بودند، اصرار بورزند، احتمالا زوایای دیگری از این جنایت بزرگ روشن خواهد شد.

*خون مظلوم پایمال نمی‌شود و بنیاد ظلم را هم البته می‌کند.

*متاسفانه گزارش رسمی ایران کلا زیر سوال است

*کارشناسان عموما وابستگی سازمانی داشته‌اند، همان سازمانی که این جنایت را انجام داده است و این تعارض منافع دارد.

*این را برای اولین بار می‌گوییم که موشک دوم دقیقا به هواپیما اصابت کرده، برخلاف آنچه گزارش رسمی ایران اعلام کرده، و به بدترین جای هواپیما هم برخورد کرده است

*نکاتی است که هیچ‌کس نمی‌داند این سینه مالامال حرف‌های نگفته است

*هیچ امیدی به دادخواهی نداریم

*چاره‌ای نداریم ما سوخته‌ایم و تمام شده‌ایم

*کیفرخواستی که صادر شده کاملا غلط و ظالمانه است

*بچه‌های ما از جایی کشته شدند که نه ما فکر می‌کردیم ضربه بخوریم و نه خودشان

*تمام خواست خانواده‌ها این است که فرماندهان رده بالا به عنوان امران [محاکمه شوند]؛ ما اصلا شکایتمان از آنهاست

*واقعا من وقتی کیان عزیز را می‌بینم (کیان پیرفلک) نمی‌دانم این‌ بچه‌ها مظلوم‌تر بودند یا بچه‌های من. واقعا نمی‌دانم. خیلی‌های دیگر. من فقط بگویم که با کیان سوختیم و با بقیه هم همین‌طور. هر کدام‌شان انگار یک شب ۱۸ دی دیگر برای ما بود، اشک ریختیم…خانم دکتر از کانال‌هایی که داشت، کانال‌های پزشکی خبرها را می‌گرفت و ما با هم اشک می‌ریختیم.

*واقعا انگار دوباره هی بچه‌های ما کشته می‌شدند… آن مظلومی که در زاهدان کشتند، یک پسر بود، خدانور لجه‌ای، مادرش می‌گفت پسر من بهترین پسر دنیا بود، احساسش را کامل می‌فهمیدم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا