حقوق بشر

سومین حمله به سلول زندانیان سیاسی اوین در یک‌ماه

ماموران امنیتی زندان اوین عصر شنبه بیستم اسفندماه بار دیگر به سلول تعدادی از زندانیان سیاسی حمله برده و دست‌نوشته‌های آنها را غارت کرده‌اند.

بنابر گزارش رسیده به کلمه، ساعاتی پیش برای سومین بار طی ماه گذشته ماموران امنیتی و حفاظت اطلاعات زندان اوین برای تفتیش و بازرسی به اتاق سید مصطفی تاج‌زاده، سعید مدنی، حسین رزاق و محمد رضا جلائی‌پور یورش بردند. آنها در این تفتیش طولانی و توهین‌آمیز با نقض حقوق شهروندی و بر خلاف نص صریح آیین نامه اجرایی سازمان زندانها، دست‌نوشته‌های تاج‌زاده و مدنی را ضبط و همراه خود برده‌اند.

این چهار زندانی در بند ۴ زندان اوین و در اتاقی مجزا از دیگر زندانیان که دائما‌ با ۷ دوربین امنیتی رصد شده و با محدودیت کامل تردد نگهداری می‌شوند. پس از اعلام حمایت سه تن از این فعالان سیاسی از بیانیه میرحسین موسوی درباره برگزاری رفراندوم، فشارهای امنیتی بر آنها تشدید شده است.

این گزارش می‌افزاید دست‌نوشته‌های سعید مدنی، جامعه‌شناس زندانی، حاصل مطالعات او طی ماههای گذشته درباره خشونت‌پرهیزی در جنبش‌های اجتماعی بود، همچنین دست‌نوشته‌های مصطفی تاج‌زاده پیش‌نویس گزارش گفتگوهای انتقادی وی با بازجویان سپاه در بند ۲ الف سپاه بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا