جوانان

تداوم حملات شیمیایی سازمان یافتە بە مدارس ایران

در ادامه حملات شیمیایی سازمان یافتە به مدارس، دانش‌آموزان دختر ١٠ مدرسه در هفت شهر ایران پس از بروز علائم مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند….

بر اساس خبرهای منتشر شدە در رسانەهای اجتماعی، روز شنبە ٢٠ اسفندماە، دانش‌آموزان دختر ۱۰ مدرسه در هفت شهر ایران کە نیمی از آنها در استان خوزستان مورد حمله قرار گرفته و با علائم شدید مسمومیت مواجە شدە بودند، به‌دلیل ممانعت مسئولان مدارس از انتقال آن‌ها به بیمارستان در وضعیت وخیمی بستری شده‌اند.
پنج استان خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، سنندج در روز شنبه بار دیگر شاهد حملات شیمیایی به مدارس و مسمومیت دختران دانش‌آموز بودند.
با گذشت چهار ماه از آغاز مسمومیت سازمان یافتە دانش‌آموزان در مدارس شهرهای مختلف، تا کنون هیچگونە شفافیتی در این رابطە از سوی رژیم ایران صورت نگرفتە است.

ادامە سناریوی مسمومیت دانش‌آموزان توسط رژیم ایران

وزارت کشور رژیم با انتشار بیانیه‌ای مدعی بازداشت بیش از ١٠٠ نفر در رابطه با مسمومیت‌ دانش‌آموزان شدە است.
روز شنبە ٢٠ اسفندماە وزارت کشور رژیم، در چهارمین بیانیە خود در خصوص مسمومیت‌ها در مدارس مدعی شدە است کە بیش از ١٠٠ نفر را در رابطە با این حمله‌ها بازداشت کرده است.
این در حالی است کە وزارت اطلاعات رژیم ایران پیشتر در بیانیه‌ای، مسمومیت گسترده مدارس دخترانه کشور را بدحالی برخی دانش‌آموزان عنوان کرده و مدعی عدم ارتباط این مسمومیت‌ها به یکدیگر شده بود.
در همین رابطە، بیش از ١۴٠ فعال مدنی و سیاسی در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار بررسی حملات شیمیایی به مدارس ایران شده‌اند و این حملات را ادامە سرکوب و به انحراف کشاندن افکار عموم از مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی عنوان کردەاند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا