دیدگاه‌ها

قصد چوب حراج زدن به شرافت‌مان نداریم!

اطلاعیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در خصوص صدور حکم ۳ ماه منع فعالیت برای این انجمن

بنا بر شکایت انجام شده از انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با اتهامات واهی تهمت، افترا، توهین و نشر اکاذیب بابت بیانیه‌های منتشر شده در تاریخ ۲۷ مهرماه و نیز ۱۸ آبان‌ماه که از مصادیق آن مسالمت‌آمیز دانستن تجمع دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی در تاریخ ۲۵ مهر بوده است این انجمن به «سه ماه توقف فعالیت» محکوم شد.

نکته‌ی تاسف‌بار این جاست که این حکم به طور غیرقانونی بدون رعایت رویه‌های شکلی و بدون احضار نماینده انجمن دانشکده صادر شده است؛ گویی راهکار دانشگاه چیزی جز انسداد فعالیت مدنی نیست. بر اساس شنیده‌ها گروهی ما را به معامله‌ای دعوت می‌کنند که ما بابت عملکرد خود عذرخواهی کنیم؛ تا احکام صادره لغو شود؛ اما آن چه حقیقت ماجراست این است که وجه‌المعامله شرافت ماست و ما بر خلاف شما قصدی برای چوب حراج زدن به شرافت‌مان نداریم.

چشم بستن بر حقیقت و تفسیر و تحلیل وقایع برای نفع قشری خاص رذالتی است که تن دادن به آن تناقضی ذاتی با وجدان‌های بیدار دارد، ما چیزی جز حقیقت از حنجره‌های خسته‌مان بیرون نیامده و به‌راستی گوش‌های بسته شما حقیقت آنچه گذشت را نمی‌‌شنود و چه‌بسا بیشتر از قبل دست‌های گره شده‌ و بانگ حق طلبی‌مان آسمان را خواهد شکافت.

کسانی باید عذر خواهی کنند که مسبب ماه‌ها سرکوب دانشجو به وسیله ضرب و شتم و استفاده از روش‌های غیر قانونی دیگر بودند و اکنون نیز با برپایی کمیته‌های انضباطی برای دانشجویان، اخراج اساتید و سرکوب تشکل‌ها سرکوب را با فرمی دیگر ادامه می‌دهند.

باکی نیست؛ ما استوار بر عهدی که شامگاه ۲۵ شهریور بستیم، ایستاده‌ایم./کلمه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا