فرهنگی

تجمع اعتراضی معلمان مریوان مقابل اداره آموزش و پرورش

گروهی از معلمان مریوان و سروآباد در اعتراض به احضار و تهدید معلمان و محروم کردن معلمان از حقوق قانونی از جمله کسر حقوق، پنجشنبه ۲۵ اسفند مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع اعتراضی برپا کردند….

تجمع با فراخوان قبلی برگزار شد. معلمان بنا داشتند در محوطه آموزش و پرورش تجمع کنند اما با درهای بسته روبرو شدند. تجمع معلمان مریوان در حالی برگزار شد که دادگاه تجدید نظر حکم پنج سال زندان برای شعبان محمدی عضو هیئت مدیره انجمن صنفی صنفی معلمان مریوان را که به طور غیابی صادر شده بود، تایید کرد. شعبان محمدی روز ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۱ به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب مریوان به پنج سال زندان محکوم شد.
دادگاه تجدید نظر حکم را عینا تایید و به وکیل او ابلاغ کرد. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان در اعتراض تایید حکم غیابی برای شعبان محمدی نوشت: «لازم به ذکر است دادستان مریوان حتی یک جمله برای اثبات عناوین اتهامی نداشته است اما متاسفانه دادگاه انقلاب بدون توجه به دفاعیات متهم و وکیل ایشان امر مطاع دادستان را اجرا نموده و حکم ۵ سال زندان تعزیر صادر کرده است» نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در همدستی با مدیران آموزش و پرورش همزمان با آغاز جنبش انقلابی زن، زندگی، آزادی ده‌ها معلم را در شهرهای مختلف دستگیر کرده‌اند.
برخی بازداشت شدگان با وثیقه‌های کلان به طور موقت آزاد شده‌اند اما روند احضار و بازداشت معلمان و پرونده سازی امنیتی ادامه دارد. کسر حقوق و تنزل رتبه یکی دیگر از شیوه‌های آزار معلمان معترض است که از جمله در مورد چند تن از معلمان مریوان اعمال شده است. هفته گذشته شورای هماهنگی معلمان خبر داد: «مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان مریوان در اقدامی غیر قانونی بدون هیچ‌ دلیل و ضابطه‌ای شش تن از معلمان مریوان، سامان کوشش، تحسین مصطفی، فاروق سعید زاده، شیدا شمس، فاطمه غلامی و علی دلاویز را به دلیل مطالبه‌گری صنفی، به جریمه، غیبت و حذف رتبه‌بندی محکوم کردند.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا