حقوق بشر

چهار فعال کارگری و زیست‌محیطی کُرد بە حبس محکوم شدند

چهار فعال کارگری و زیست‌محیطی اهل شهرهای اشنویه و نقده به نام‌های عباس هاشم‌پور، خلیل مرادی، ابراهیم قهرمانی و بهرام جعفری، توسط دادگاه انقلاب ارومیه هر کدام بە دو سال حبس محکوم شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز شنبه ٢۶ اسفند ماه ١۴٠١ (١٧ مارس ٢٠٢٣) شعبە سوم دادگاه انقلاب ارومیه عباس هاشم‌پور، خلیل مرادی، ابراهیم قهرمانی و بهرام جعفری را از بابت اتهام “اقدام علیە امنیت ملی کشور از طریق عضویت در گروه‌های ضد انقلاب” بە دو سال حبس محکوم کرد.

این حکم حبس دوساله برای هرکدام از این فعالان با احتساب و کسر ایام بازداشت قبلی صادر شده و اجرای آن بە مدت چهار سال شامل تعلیق شده است.

پیشتر در روز یکشنبە ٢١ اسفندماه ١۴٠١، جلسه پایانی دادرسی پرونده این چهار شهروند در دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی نجف‌زاده برگزار شده بود.

این در حالی است که پیش از آن، اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی و تمامیت ارضی ایران”، “لیدر و سردستگی اعتراضات مردمی در شهرهای اشنویه و نقده” و “تبلیغ علیه نظام” علیه عباس هاشم‌پور، خلیل مرادی، ابراهیم قهرمانی و بهرام جعفری مطرح شدە بود.

این فعالان کارگری و محیط‌زیستی طی جریان اعتراضات جنبش “ژینا” در روز پنج‌شنبه ۷ مهرماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای حکومتی در شهرهای اشنویه و نقده بازداشت و ۷۰ روز را در بازداشت سپری کردند.
عباس هاشم‌پور، خلیل مرادی، ابراهیم قهرمانی و بهرام جعفری در روز یک‌شنبه ۱۳ آذرماه ١۴٠١، با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تا زمان پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا