گوناگون

در سال ۱۴۰۱ شهروندان ساکن تهران ۱۷۰ روز هوای آلوده تنفس کردند

در کشور ما حکومت اسلامی بیش از چهل و چهار سال است که اعتنایی به کیفیت مناسب هوای کشور نکرده است و آلودگی هوا، به‌ویژه در کلان‌شهرهایی مانند تهران، اصفهان، تبریز، و مشهد، به‌شدت نفس‌گیر شده و تندرستی و حیات انسان‌ها را به‌خطر انداخته است….

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هوای تهران در سال ۱۴۰۱ آلوده‌تر از سال قبل بود، چنانکه در پایتخت در مجموع روزهای آلوده نسبت به سال گذشته ۵۶ روز افزایش داشت. خبرگزاری امنیتی تسنیم می‌نویسد: علت این افزایش روزهای آلوده در نیمه اول سال بیشتر مربوط به طوفان‌های گردوغبار و در نیمه دوم نیز آلودگی ناشی از تردد خودروها بود.

بر اساس این گزارش در سال ۱۴۰۱ شهروندان ساکن تهران ۳ روز هوای پاک و ۱۹۰ روز هوای قابل قبول تنفس کردند. تعداد روزهای پاک در سالی که گذشت یک روز از سال ۱۴۰۰ بیشتر بود اما این آمار در مقایسه با تعداد روزهای آلوده اهمیت چندانی ندارند. آلاینده اصلی هوای تهران در سال ۱۴۰۱ نیز مانند سال ۱۴۰۰ ذرات ۲,۵ میکرون بودند. از مجموع ۱۷۰ روز آلوده، ۱۳۳ روز مربوط به ذرات کمتر از ۲,۵ میکرون بود. آلوده‌ترین ماه سال با اختلاف زیاد مرداد سال جاری بود که ۲۶ روز آلوده را رقم زد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا