اخبار

خشم ونفرت توده ها از جمهوری اسلامی

بازداشت بیش از صد هزار نفر در اعتراض های اخیر مردم جان به لب رسده ،با آماری اذعان شده از سوی محمود میرلوحی،او در این باره می گوید: “به روزی رسیدیم که در اعتراضات، بیش از صدهزار نفر را بازداشت می‌کنیم!”…
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌و‌گو با سایت «امتداد» به اعتراضات ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۱ اشاره کرده و معتقد است که با توجه به گستردگی شمول این اعتراضات، حاکمیت باید فکری برای این حجم از نارضایتی بکند.

محمود میرلوحی گفت: اعتراضات در همه این سال‌ها انباشته‌ شده‌است و مطالبات سالیان و اقشار مختلف است. این بار دامنه اعتراضات بسیار گسترده بود. حالا به روزی رسیدیم که در اعتراضات بیش از صدهزار نفر را بازداشت می‌کنیم. طبق گفته آقای اژه‌ای چند هزار نفر آزاد شدند و این یک فاجعه است.

وی افزود: چرا به این روز رسیدیم که اهل فکر و فرهنگ و ادب باید در زندان‌ها باشند؟ وقتی اعتراضاتی این حجم بازداشتی داشته‌است پس باید به اصل ماجرا توجه و رسیدگی کرد. طبق نظرسنجی‌های داخلی هم نارضایتی‌ها کم نیست. مصایب اقتصادی فشار زیادی ایجاد کرده‌است و متاسفانه خط فقر نیمی از جمعیت را در بر گرفته‌است. قبل از جنبش مهسا شاهد بودیم که هر روز یک قشر اعتراض می‌کردند. از کارکنان قوه قضاییه تا معلم و بازنشسته و کارمندان استانداری و … اعتراض می‌کردند و مطالباتی داشتند. به همین دلیل باید حکومت گوش شنوا داشته‌باشد.

میرلوحی گفت: این مسیر قابل ادامه دادن نیست. حاکمیت باید سال پیش رو تصمیمات جدی بگیرد و اگر این اتفاقات رخ ندهد باید نگران آینده باشیم.

در این ارتباط، محسن رفیقدوست، از سرکردگان  سپاه پاسداران و بنیاد غارتگر مستضعفان با اشاره به‌ اعتراض هایمردمی گفت: «باید از حوادث اخیر درس بگیریم!».

او اذعان کرد که عامل اصلی اعتراض های سراسری «این بار مشکلات اقتصادی نبود و از ابتدا هم چیز دیگری می‌گفتند» و خطاب به‌سران رژیم هشدار داد «چرا کاری نکردید تا مردم این‌قدر تحت فشار نباشند».

رفیقدوست به نفرت عظیم اجتماعی از ارگان های حکومتی هم اعتراف کرد و گفت: «به‌شورای انقلاب فرهنگی هم گفته‌اند چکار می‌کردید که این همه جوان با شما بیگانه هستند».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا