بین‌المللی

ورود ناو آمریکایی به کره‌جنوبی در میانه قدرت‌نمایی جدید کره‌شمالی

یک گروه نیروی دریایی کره‌جنوبی از حدود ۵۰۰۰ خدمه یک ناو هواپیمابر آمریکایی استقبال کرد. این کشتی غول‌پیکر سه‌شنبه در یک بندر نظامی پهلو گرفت تا قدرت این متحدان را در بحبوحه تشدید قدرتنمای هسته‌ای کره‌شمالی نشان دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه نیکئی، ناو هواپیمابر گروه ۱۱ نیروی دریایی آمریکا به رهبری ناو هواپیمابر یواس‌اس نیمیتز پس از انجام رزمایش مشترک با همتای کره‌جنوبی خود وارد این شهر در جنوب شرقی این کشور شد.

ساعاتی پیش از آن، پیونگ‌یانگ از کلاهک‌های هسته‌ای جدید و کوچک رونمایی کرد که کارشناسان می‌گویند می‌توانند بر روی موشک‌های بالستیک کوتاه برد و کروز که می‌توانند کره‌جنوبی را هدف قرار ‌دهند، نصب شوند.

آدمیرال کریستوفر سوینی، فرمانده این گروه گفت که ایالات متحده و متحدانش توسط کره‌شمالی هدف ارعاب قرار نخواهند گرفت.

سوینی در یک کنفرانس خبری که روی عرشه این کشتی جنگی برگزار شد، گفت: «ما برای هرگونه احتمالی آماده هستیم و در همه سطوح، در همه حوزه‌ها، از فضا تا زیر دریا، با متحدانمان آموزش می‌بینیم. وقتی به اطراف این ناو هواپیمابر نگاه می‌کنید، هواپیماهای زیادی را می‌بینید، اما قابلیت‌های دیگری نیز وجود دارد که ما به همراه داریم.»

این ناو آمریکایی در شرایطی وارد کره‌جنوبی شد که روزنامه دولتی کره‌شمالی در روز سه‌شنبه برای اولین بار عکس‎هایی از کلاهک‌های هسته‌ای کوچک را منتشر کرده است که می‌توانند با موشک‌های کوتاه‌برد حمل شوند.

کره‌شمالی مدت‌هاست که می‌گوید دارای سلاح هسته‌ای تاکتیکی است که می‌تواند کره‌جنوبی را هدف قرار دهد. عکس‌هایی که سه‌شنبه منتشر شدند اولین نشانه علنی از این کلاهک‌های کوچکند، هر چند نمی‌توان مطمئن شد واقعا همان چیزی هستند که پیونگ‌یانگ می‌گوید.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا