ورزشی

۴ مدال تکواندوکاران ایران در رقابت‌های انتخابی گرنداسلم

روز نخست از رقابت های انتخابی گرنداسلم با کسب ۴ عنوان طلا، نقره و برنز برای نمایندگان ایران به پایان رسید.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون تکواندو، رقابت‌های انتخابی گرنداسلم با برگزاری مبارزات اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم زنان، ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان آغاز شد که نمایندگان کشورمان موفق به کسب ۴ عنوان ارزشمند طلا، نقره و برنز شدند.

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم سعیده نصیری با برتری مقابل همه رقبا راهی دیدار نهایی شد. وی دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس ۱۰ بر ۲ و ۱۱ بر ۳ «ژیه» از چین را در دو راند متوالی از پیش روی برداشت و در ادامه ۹ بر۲ و ۷ بر صفر «روکا اوکاموتو» از ژاپن را شکست داد. نصیری در سومین مبارزه خود در یک دیدار دیدنی مقابل «ژائو کینگ» دارنده مدال نقره ۲۰۲۲ جهان دو بر یک صاحب برتری شد و به نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله هم «ژیائو وانگ» بازهم از چین را ۶بر ۵ و ۸ بر ۷ شکست داد به دیدار فینال صعود کرد. وی در مبارزه نهایی «آدریانا ایگلسیاس» از اسپانیا را پیش رو داشت که با تصمیم سرمربی تیم ملی به جهت حفظ آمادگی برای حضور موفق در مرحله نهایی از حضور در این دیدار انصراف داد و به مدال نقره رسید.

مبینا نعمت‌زاده دیگر نماینده تیم ملی بانوان در این وزن، پس از یک دور استراحت ۲ بر صفر و با نتایج ۱۰ بر ۶ و ۱۱ بر ۹ «کیم» از کره جنوبی را شکست داد و در ادامه ۲ بر یک (۳ بر ۵، ۱۱ بر صفر و ۵ بر ۶) به «وانگ» از چین باخت و از جدول کنار رفت.

در گروه آقایان و در وزن ۶۸- کیلوگرم دانیال بزرگی و رضا کلهر با پشت سر گذاشتن همه رقبای خود راهی مبارزه نهایی شدند که با تصمیم کادر فنی به‌واسطه حفظ آمادگی تکواندوکاران و جلوگیری از آسیب‌دیدگی جهت حضور موفق در مرحله نهایی مسابقات، با انصراف بزرگی، دیدار نهایی برگزار نشد. نهایتا کلهر به طلا رسید و بزرگی نیز به مدال نقره دست یافت.

دانیال بزرگی بعد از یک دور استراحت، «ژیائو» از چین را در دو راند متوالی (۱۳ بر ۸ و ۱۳ بر یک) از پیش روی  برداشت و سپس «دونگ» دیگر چینی حاضر در این وزن را ۸ بر یک و ۱۴ بر ۲ شکست داد. بزرگی در مرحله یک چهارم نهایی در پیکار با «یان» از چین ۳ بر یک و ۷ بر ۲ طی دو راند صاحب برتری شد و سپس «کانگ» از کره جنوبی را شکست داد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

رضا کلهر پس از یک دور استراحت، «وای لو» از هنگ‌کنگ را در ۲ راند متوالی شکست داد. وی سپس «لی» از کره جنوبی را با همین نتیجه (۶ بر ۶ و ۸ بر ۷) از پیش رو برداشت و در ادامه پس از برتری ۲ بر یک مقابل متین رضاییاز ایران  و «کیو» از چین به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

ابوالفضل عباسی در وزن ۸۰+ کیلوگرم نیز به نشان برنز دست یافت. وی دور نخست استراحت داشت، سپس «لیو» از چین را ۲ بر صفر شکست داد و در ادامه برابر «سئونگ لی» از کره جنوبی در حالی که راند اول را ۱۰ بر ۹ واگذار کرده بود، ۱۲ بر ۳ و ۳بر۳ در دو راند بعدی پیروز شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ۲ بر یک به «نیکیتا رافائلوویچ» از ازبکستان باخت و به دیدار رده بندی رفت و در مبارزه برای کسب مدال برنز «وانگ» از چین را دو بر صفر شکست داد و به مقام سوم دست پیدا کرد.  ‏

اما در وزن ۶۸- کیلوگرم، محمد صادق دهقانی پس از برتری با نتایج مشابه ۲ بر صفر مقابل «یی شن» و «ژائو» از چین، در مبارزه با «کانگ» دیگر تکواندوکار میزبان در این وزن ۲ بر یک باخت و از جدول خارج شد. متین رضایی هم بعد یک دور استراحت و برتری ۲ بر یک مقابل «یوسن ژانگ» و ۲ بر صفر برابر «نجم الدین» از ازبکستان در مرحله یک چهارم نهایی و مبارزه با رضا کلهر ۲ بر یک باخت و حذف شد.

در وزن ۸۰+ کیلوگرم تیم کشورمان ۳ نماینده دیگر به جز عباسی داشت؛ علیرضا نادعلیان بعد از یک دور استراحت، «ژو» و «بینهای» هر دو از چین را با نتایج مشابه دو بر صفر شکست داد و در ادامه برابر «وو» سومین تکواندوکار میزبان ۲ بر صفر باخت و حذف شد. آرین سلیمی و مهدی عابدینی نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

این رقابت ها جمعه با برگزاری مبارزات اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم گروه زنان و ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم گروه مردان پیگیری می‌شود.

نفرات برتر این مسابقات از روز یکشنبه ۱۳ فروردین ماه باید در رقابت‌های گرنداسلم به میدان بروند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا