زحمتکشان

سقوط ارزش دستمزدها به پایین ترین سطح تاریخی

احسان سلطانی اقتصاددان در کانال تلگرامی خود در مطلبی با عنوان سقوط ارزش دستمزد‌ها به پایین‌ترین سطح تاریخی نوشت:  ارزش حقوق و دستمزد‌ها بر اساس طلا به پایین‌ترین سطح تاریخی خود از سال ۱۳۹۹ تا کنون رسیده است.

رویداد۲۴ احسان سلطانی اقتصاددان در کانال تلگرامی خود در مطلبی با عنوان سقوط ارزش دستمزد‌ها به پایین‌ترین سطح تاریخی نوشت:  ارزش حقوق و دستمزد‌ها بر اساس طلا به پایین‌ترین سطح تاریخی خود از سال ۱۳۹۹ تا کنون رسیده است. سنجش ارزش دستمزد‌ها با قیمت طلا، از این رو اهمیت دارد که قیمت طلا همبستگی نزدیکی با قیمت دارایی‌ها (مانند مسکن) و همچنین مواد خام و اولیه نفت، معدنی و فلزی (کالا‌های صادراتی اصلی) دارد.

احسان سلطانی اقتصاددان در کانال تلگرامی خود در مطلبی با عنوان سقوط ارزش دستمزدها به پایین ترین سطح تاریخی نوشت:  ارزش حقوق و دستمزدها بر اساس طلا به پایین ترین سطح تاریخی خود از سال ۱۳۹۹ تا کنون رسیده است.

سنجش ارزش دستمزدها با قیمت طلا، از این رو اهمیت دارد که قیمت طلا همبستگی نزدیکی با قیمت دارایی ها (مانند مسکن) و همچنین مواد خام و اولیه نفت، معدنی و فلزی (کالاهای صادراتی اصلی) دارد.

پس از شوک ۷۰ درصدی قیمت ارز که تاثیرات آن بر روی نرخ تورم بیشتر آشکار خواهد شد، افزایش قیمت حاملهای انرژی و تولیدات بنگاههای خصولتی و …، نرخ تورم بالا را حفظ خواهد کرد.

شوکهای قیمت ارز و به تبع آن کالاها و سرکوب دستمزدها در دستور کار حاکمیت قرار گرفته است، لذا مقرر نیست وضعیت معیشت مردم بهبود پیدا کند.

میانگین دستمزدها در سطح زیر ۲۰۰ دلار در ماه حفظ خواهد شد، که نتیجه آن بی انگیزگی نیروی کار و مهاجرت استعدادها و به تبع آن کاهش بهره وری نیروی کار و نوآوری، و در نهایت استمرار پسرفت و عقب ماندگی اقتصاد ایران است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا