گوناگون

راهپیمایی سکوت در زاهدان

مردم زاهدان این بار به‌ دعوت امام جمعه زاهدان پس از نماز جمعه تظاهرات «سکوت» برگزار کردند. یک شب پیش نیروهای امنیتی در محله‌های مختلف زاهدان عده زیادی را بازداشت کردند….

نمازگزاران اهل تسنن در زاهدان پس از نماز روز جمعه ۱۱ فروردین‌ماه بر خلاف هفته‌های گذشته که «جمعه‌های اعتراضی» نام گرفته، راهپیمایی سکوت برگزار کرده و شعار ندادند. به درخواست امام‌جمعه زاهدان، تا پایان ماه رمضان راهپیمایی‌ها در سکوت انجام خواهد شد.
از زمان جمعه خونین در زاهدان هر هفته پس از نماز جمعه در مسجد مکی این شهر راه‌پیمایی اعتراضی برگزار شده است. در روز هشتم مهرماه که «جمعه خونین» نام گرفته از بیش از صد نفر از معترضان در اثر تیراندازی کشته شدند.

مولوی عبدالحمید، در نماز جمعه امروز ۱۱ فروردین زاهدان با اشاره به اینکه اجازه نماز دست خداست، گفت: «چه کسی باور می‌کند جمهوری اسلامی نماز و نمازخانه را تعطیل کند؟ مگر نماز خواندن مجوز می‌خواهد؟ این مسیری که حکومت می‌رود، من این مسیر را بن‌بست می‌بینم.»

وی افزود: «دلار هفت تومنی شده پنجاه هزار تومان و همه اقشار و اصناف از معلمان و کارگران تا بازنشستگان پریشان و نگرانند.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه خطبه‌ها گفت:«این مسئولان توانایی حل مشکلات کشور را ندارند، اگر چه خودشان هم می‌گویند تصمیمات در جایی دیگر گرفته می ‌شود و ما کاره‌ای نیستیم.»

او پیش از این هم به نفوذ پاسداران خامنه ای در مراجع تصمیم گیری اشاره و اعتراض کرده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا