حقوق بشر

گزارشی از وضعیت و مشکلات زندانیان محبوس در زندان وکیل آباد مشهد

زندانیان محبوس در بند ۱۰۲ زندان وکیل آباد مشهد با مشکلات بسیاری در زمینه های گوناگون روبرو هستند. در گزارش پیش رو به گوشه ای از این مشکلات از جمله در خصوص وضعیت بهداشت، ازدحام جمعیت و کف خوابی، محدود شدن تماس تلفنی زندانیان، پرداخته شده است.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع در خصوص وضعیت بهداشتی این زندانیان به هرانا گفت: “وضعیت بهداشت این بند بسیار نامناسب است و زندانیان با مشکلات متعددی در این زمینه روبرو هستند. به دلیل تعداد زیاد زندانیان مشکل حمام و بهداشت شخصی از جمله مشکلات این بند است. افزون بر این برای رفتن به بهداری با محدودیت مواجه هستند.”

به گفته یکی از خانواده این زندانیان، “در بند ذکر شده و حتی دیگر بندها بیش از هزار زندانی محبوس است نامناسب بودن تهویه هوای این بند، زندانیان را دچار مشکلات جدی کرده است. برای گرفتن آمار ساعت ها این زندانیان را در صف های بیش از صد متر کنار هم قرار میدهند.”

یک منبع دیگر در خصوص تعداد زیاد زندانیان این بند عنوان کرد: “زندانیان در سایه نبود جای خواب کافی مجبور به کف خوابی در سرویس های بهداشتی شده اند. افزایش سرقت از زندانیان به دلیل فقر دیگر زندانیان و عدم تفکیک جرائم از دیگر مشکلات این زندانیان است. تماس تلفنی زندانیان با خانواده های خود محدود شده است و تحت نظارت شدید امنیتی صورت میگیرد.”

یکی دیگر از خانواده این زندانیان در همین راستا افزود: “تعداد کف خواب های اتاق های بند چند برابر از استاندارد اتاق ها است. نزدیک به شش ماه در راهروها کف خواب باید بود تا به کف خوابی داخل اتاق ها برسند.”

به گفته نزدیکان یکی از زندانیان این بند، “همچنین زندانیان را در انفرادی های شبیه به قفس نگهداری میکنند. روزانه یک ساعت هواخوری در یک محیط کوچک کمتر از سی متر در نظر گرفته شده است.”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا